Zavřít reklamu

Asi všichni se shodneme na tom, že nechceme nakupovat potraviny ani jiné zboží, které by mohlo potenciálně škodit našemu zdraví. Vyznat se ve všech přísadách u nápojů, potravin nebo drogerie je ale nad lidské síly. Naštěstí existuje hrstka aplikací, která vám do této problematiky vnese alespoň částečně světlo.

Víš, co jíš?

Aplikace Víš, co jíš, byla vyvinuta přímo ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství. Najdete zde vše, co potřebujete znát o éčkách a bezpečnosti potravin. V aplikaci můžete vyhledávat jednotlivé potravinářské přidané látky a nastudovat jejich vlastnosti, součástí aplikace je také výkladový slovník Bezpečnost potravin A-Z.

Stažení v Google Play

HairKeeper

Aplikace HairKeeper je sice primárně určená těm, kteří praktikují takzvanou curly girl method v péči o vlasy, využijí ale i ostatní. Za pomoci zadního fotoaparátu vašeho telefonu naskenujete složení na vybraného kosmetického produktu – šamponu, kondicioneru, masky… Aplikace vám obratem zobrazí detaily o složení včetně údajů o silikonech, alkoholu, potenciálních alergenech a dalších látkách.

Stažení v Google Play

ToxFox

Pokud vám nedělá problém němčina, můžete při nákupech vyzkoušet aplikaci ToxFox, která je překvapivě využitelná v našich končinách. Aplikace ToxFox nabízí přehled a informace o látkách, obsažených v kosmetických produktech. ToxFox je sice primárně určená pro německý trh, řadu produktů ale najdete i u nás.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.