Zavřít reklamu

Samsung je celosvětovým lídrem v oblasti chytrých telefonů. Je také nesporným králem v kategorii skládacích smartphonů. Řady Galaxy Z Fold a Z Flip jsou nejlepšími takovými smartphony na trhu, kdy společnost letos v srpnu představila model Galaxy Z Fold4, který stejně jako jeho předchůdce přišel s předním fotoaparátem pod displejem, i když vylepšeným. 

Server TheElec nyní informoval o tom, že je Samsungu pro smartphony Galaxy Z Fold4 dodával ještě jeden dodavatel. Dříve šlo výhradně o společnost Patron, nyní tedy i jihokorejskou společnost Coasia Optics. Ta není jeho novým dodavatelem, protože již dříve Samsungu poskytovala moduly fotoaparátů pro řadu Galaxy A a v loňském roce dokonce poskytla i přední moduly fotoaparátů pro řadu Galaxy S.

Z dílny společnosti nicméně také pochází 12MPx ultraširokoúhlý fotoaparát, který se objevil v modelu Galaxy A53, což byl první zadní fotoaparát od Coasia Optics. Předtím společnost dodávala Samsungu výhradně fotoaparáty přední. Tento krok, tedy dodávky předních poddisplejových selfie Samsungu lze také považovat za znamení, že se ten nechce spoléhat jen na jednoho dodavatele, možná to ale znamená i více.

Protože je Coasia Optics pro společnost důvěryhodným dodavatelem, tak dost možná pomůže Samsungu s jeho snahou snížit náklady na výrobu chytrých telefonů, které pořád rostou, což pozorují i zákazníci na zvyšujících se cenách. Když si navíc Samsung zajistí více dodávek, mohl by poddisplejový fotoaparát použít i jinde, kdy se to přímo nabízí třeba u Galaxy Z Flipu. Ten v displeji zabudovaný fotoaparát vysoké kvality nepotřebuje, protože autoportéty zvládá i hlavní sestavou foťáků za pomoci vnějšího displeje. Zbavil by se navíc nevzhledného a nepraktického výřezu v krycí fólii displeje.

Telefony s poddispljovou selfie koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.