Zavřít reklamu

Čtečky otisků prstů ve smartphonech Samsung Galaxy v bočním tlačítku jsou pravděpodobně lepší, rychlejší a přesnější než řešení v displeji, ale mají jeden problém. Jsou totiž náchylné k náhodným dotykům, a to kdykoli se registrovaný otisk prstu uživatele tlačítka dotkne.  

Samozřejmě to je problém, zejména proto, že telefon po pěti nesprávných skenováních otisku uživatele na 30 sekund uzamkne. Nebo to může vést k náhodnému odemknutí zařízení v kapse, přeskládání ikon plochy, náhodnému volání atd. Naštěstí na to Samsung myslel dopředu, a proto existuje způsob, jak těmto typům náhodných dotyků snímače otisků prstů zabránit.

Jak omezit náhodné dotyky snímače otisků prstů v Samsungu 

Uživatelské rozhraní One UI Samsungu má v sobě zabudovanou volbu snímače otisků prstů, která určuje, zda má pracovat nezávisle na displeji a vždy snímat otisky prstů, i když je obrazovka vypnutá. Vypnutím této funkce však právě lze náhodným dotykům účinně zabránit. Funguje to jak pro boční snímače, tak ostatně i pro snímače zabudované do displeje, i když ty jsou na náhodné odemčení o poznání méně náchylné. 

  • Jděte do Nastavení 
  • Zvolte Biometrika a zabezpečení. 
  • Vyberte nabídku Otisky prstů (pokud nemáte žádné zadané, budete o to požádáni). 
  • Vypněte možnost Vždy použít otisk prstu. 

Po tomto kroku budete poté muset vždy nejdříve displej aktivovat, ať už klepnutím do něho nebo stisknutím postranního tlačítka. Jestliže vám to nevyhovuje, zkuste ještě zkontrolovat, nabídku Nastavení -> Displej a to, jestli máte zapnutou možnost Ochrana proti náhodnému dotyku. Pokud ne, možná vyřeší vaše problémy jen toto. 

Související články

Dnes nejčtenější

.