Zavřít reklamu

Stejně jako dostávají aktualizace operační systémy telefonů a jejich nadstavby, platí totéž i o chytrých hodinkách. A protože Samsung patří mezi jejich velké výrobce, a to navíc který má jasnou strategii přinášení pravidelných novinek svým produktům, vyplatí se telefony, tablety i hodinky Galaxy pravidelně aktualizovat. Zde zjistíte, jak aktualizovat Galaxy Watch přímo z jejich rozhraní. 

S Galaxy Watch4 redefinoval Samsung pojetí svých chytrých hodinek. Dal jim totiž Wear OS 3, na kterém spolupracoval s Googlem a zbavil se předchozího Tizenu. Galaxy Watch5 a Watch5 Pro pak přinesly mnohé novinky, třeba v oblasti ciferníků, které však výrobce poskytuje i starším modelům.

Jak aktualizovat Galaxy Watch přímo v systému hodinek:  

  • Na hlavním ciferníku sjeďte prstem směrem dolů.  
  • Vyberte Nastavení s ikonou ozubeného kola.  
  • Sjeďte dolů a vyberte nabídku Aktualizace softwaru 
  • Pokud bude aktualizace k dispozici, zvolte Stáhnout a nainstalovat. 

Můžete mít ale aktualizaci již staženou, pokud máte tuto možnost povolenou (může se vám také přímo zobrazit na obrazovce oznámení). V takovém případě vám stačí potvrdit jen volbu Instalovat. Níže ale najdete ještě možnost Instalovat přes noc, kdy se vám tedy hodinky zaktualizují bez nutnosti čekat na to, než celý proces proběhne. Ten samozřejmě chvilku trvá, protože se instalační balík musí nejdříve zpracovat a poté nainstalovat. Během této doby samozřejmě nemůžete s hodinkami nijak pracovat.

Pod těmito nabídkami si ještě můžete přímo v hodinkách přečíst, co jim nová verze přinese za novinky. Při instalaci se vám poté na displeji ukazuje animace ozubených kol a procentuální ukazatel procesu. Doba je závislá na vašem modelu hodinek a samozřejmě velikosti aktualizace. Pro aktualizaci systému přímo v hodinkách doporučujeme mít je nabité alespoň na 50 %.

Galaxy Watch koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.