Zavřít reklamu

Ohebná zařízení jsou nejen originální, ale také drahá, a přece jen v mnohém specifická. Samozřejmě za to může jejich konstrukce, ale stejně tak unikátní ohebný displej, který poměrně logicky nemůže mít takovou tvrdost, jako ty klasické. Také proto Samsung u svých skládaček jejich uživatele informuje o tom, jak by se měli ke svým zařízením chovat. 

Když poprvé nastavujete Galaxy z Flip nebo Z Fold, tak jednou ze zobrazených stánek jsou i pokyny pojmenované jako Péče o telefon. Společnost je zobrazuje ze zištného důvodu. Jasně se tím tak zbavuje zodpovědnosti za to, když si nějakým takovým „neodborným“ zacházením své zařízení poškodíte. Pokud tak učiníte, nemáte následně nárok na bezplatný (záruční) servis.

Pozor na fólii, pivo i magnety 

A o co že se jedná? Jde o to dát si pozor na silné tlačení do displeje, které v jeho folii může způsobit rýhy, stejně jako to, abyste nesundávali ochrannou fólii, a samozřejmě na ni ještě nepřipevňovali další jiné fólie nebo nálepky. Dále je stejně tak důležité nenechávat na vnitřním displeji před jeho zavřením žádné objekty – klíče, mince, karty atd.

Jak Z Flip4, tak Z Fold4, jsou voděodolné podle IPX8, neměli byste je ale ponořit do jiné kapaliny než čerstvé vody, tedy slané, chlorované nebo alkoholu (takže pozor na polití pivem). Ani jeden z telefonů není odolný proti prachu a působením částic, typicky písku, může dojít k poškození – to především vnitřní folie, displeje pod ní i kloubu. Protože telefon obsahuje magnety, je důležité držet jej dál od kreditních karet, ale třeba také mechanických hodinek, které se tím mohou zmagnetizovat.

U Z Foldu4 je pak ještě jedno doporučení navíc. Jedná se o použití S Penu, kdy byste měli používat výhradně S Pen Pro nebo S Pen Fold Edition, protože jiná pera nebo stylusy mohou hlavní obrazovku poškodit z toho důvodu, že je měkká a hrot pera příliš tvrdý/ostrý. Pokud tedy již nějaké Galaxy Z zařízení vlastníte, měli byste se těmito instrukcemi řídit. Pokud se k jeho koupi teprve chystáte, připravte se na tato omezení a doporučení, která se vám při jejich startu také zobrazí. Je to prostě zatím něco za něco.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.