Zavřít reklamu

Do redakce nám dorazila i druhá skládačka, kterou Samsung představil letos v létě. Jedná se o ten vybavenější model, který je samozřejmě ale také draží. Díky své konstrukci nicméně není jen telefonem, ale kombinuje to nejlepší ze světa smartphonů i tabletů Samsungu.

Jeho fyzické rozměry zatím nevadí, tedy především tloušťka. Je ale pravda, že na jeho vnější displej si teprve hodně pomalu zvykáme. Je rozhodně dobře, že mu Samsung vzhledem k předchozí verzi upravil proporce, je ale fakt, že je pořád víceméně atypickým. Pracuje se s ním pěkně, to ano, ale není to to, na co jste z běžných smartphonů zvyklí. Zcela jiná situace je u ohebného vnitřního displeje, se kterým se pracuje naprosto skvěle. Samozřejmě za to mohou i vychytávky One UI 4.1.1.

Co jednoznačně vadí je poměrně silné kolébání zařízení na rovné ploše stolu. Ač to tak tedy nevypadá, výstupy fotoaparátů jsou poměrně značné. V zavřeném stavu tak prakticky nejde pracovat, žádný zázrak to ale není ani ve stavu otevřeném. Snad to omluvíme tím, až uvidíme první výsledky z fotoaparátů. Vzhledem k tomu, že zde Samsung použil sestavu z Galaxy S22, měl by Galaxy Z Fold4 podávat skvělé výsledky.

Ještě trochu k vnitřnímu displeji. Drážka v jeho středu je zde o poznání rušivějším než je tomu u Z Flipu4. Je samozřejmě větší a protože je vertikální, znamená to, že ji vidíte vždy, protože jednoduše řečeno je veškerý obsah zobrazován ve středu zařízení. Selfie kamera pod displejem je pak paradoxně více vidět při tmavém displeji. Když jste pak třeba na webu, snadno ji přes pixely displeje přehlédnete. Více až v dalším článku.

Galaxy Z Fold4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.