Zavřít reklamu

Samsung je obvykle prvním OEM výrobcem zařízení se systémem Android, který vydá novou stabilní verzi systému pro svá zařízení. Jenže i když zde máme již tři beta verze nadstavby One UI 5.0, která je právě založena na Androidu 13, ostrá verze pořád nikde. Společnost navíc nyní prohrála bitvu týkající se rychlosti uvedení nového Androidu pro své produkty. Předběhlo ji OnePlus.  

Čínská společnost OnePlus už včera vydala stabilní aktualizaci systému Android 13 se svou nadstavbou OxygenOS 13 pro telefon OnePlus 10 Pro. To znamená, že jí to trvalo jeden a půl měsíce, než přišla se stabilní aktualizací poté, co Google do světa vypustil svůj Android 13 oficiálně, i když samozřejmě prvně jen pro své Pixely. Samsung navíc nemá v plánu vydat stabilní aktualizaci Androidu 13 pro své telefony dříve než koncem října 2022. Jihokorejská firma tak bude mít oproti Googlu zhruba tříměsíční zpoždění.

Je však rychlejší vydání systému výhra? 

Ano, čekáme už dlouho a pravděpodobně ještě dlouho budeme. Je třeba si ale položit otázku, jestli to skutečně vadí, pokud nám Samsung dodá odladěný systém bez chyb a s příkladnou optimalizací, než abychom zde měli něco jako první, co je ale šito horkou jehlou. Ostatně OnePlus je nechvalně proslulé tím, že pro své smartphony vydává pěkně děravé aktualizace. Uživatelé telefonů OnePlus 8 a OnePlus 9 si v několika prvních „stabilních“ verzích aktualizace Androidu 12 stěžovali na značné chyby a s nimi spojené problémy s používáním telefonu, a totéž by mohlo platit i pro nynější aktualizaci. Být první nemusí nutně znamenat být nejlepší.

OnePlus navíc funguje tak, že pro svou špičku sice vydá aktualizaci poměrně záhy, na ostatní telefony se ale dostává velice pomalu. Naproti tomu aktualizace Samsungu jsou obvykle stabilnější, a jakmile vyjde ostrá verze systému pro nejvyšší modely, tedy zejména řady Galaxy S, poměrně rychle ji rozšiřuje i na ostatní zařízení. Podle dosavadních zkušeností by tak Samsung mohl Android 13 s One UI 5.0 pro většinu svých smartphonů vyšší a střední třídy vydat do konce prvního čtvrtletí roku 2023. Ne nadarmo se však říká: „Kdo si počká, ten se dočká.“

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.