Zavřít reklamu

Apple v pondělí s velkou slávou vydal systém iOS 16 pro veřejnost, kdy samozřejmě jde o přímou a prakticky jedinou konkurenci pro Android 13. Obě společnosti, tedy Apple i Google, přinesly svým novým systémům mnoho zajímavých funkcí, v iOS však chybí jedna věc, kterou bereme u Androidu jako samozřejmost. Aplikace Zprávy Applu totiž pořád neumí plánovat jejich odeslání. 

Ano, iMessage sice v iOS 16 doznaly mnohého vylepšení, kdy je možné zrušit jejich odeslání, nebo až pětkrát upravit odeslaný text, ale plánování zde stále přítomno není – pokud tedy nepůjdete cestou nastavení si času v kalendáři v kombinaci s automatickou zkratkou (návod najdete zde). I když si celým složitým procesem plánování odeslání zprávy na platformě iOS projdete, pořád musíte komunikovat se Siri, což je prostě bez její podpory českého jazyka pro mnohé nemyslitelné.

Předinstalovaná aplikace Zprávy Google, kterou najdete nejen v zařízeních Googlu ale i Samsungu, umožňuje plánovat zprávy hned po jejím prvním spuštění, bez složitého a zdlouhavého nastavování. Jednoduše napište zprávu jako obvykle, dlouze stiskněte tlačítko Odeslat a vyberte předdefinovaný čas nebo si určete vlastní. Nebo pokud pro vás plánování zpráv není to nejdůležitější, můžete si vybrat libovolnou SMS aplikaci v Google Play se sadou funkcí, které vám vyhovují. V tom je koneckonců krása systému Android.

Plánování zpráv má veliké využití. Můžete naplánovat odeslání narozeninového blahopřání v době, kdy si na danou osobu vzpomenete, i když má narozeniny za několik dní. O půlnoci můžete sdílet obsah z TikToku svým přátelům, aniž byste je budili, protože se jim zpráva odešle až ráno. Kolegovi v sobotu napíšete nějaký nápad, který mu bude ale doručen až o pracovní době. Je zvláštní, že Apple tuto možnost již neuvedl, když na Androidu funguje poměrně dlouhou dobu a poměrně spolehlivě a především jednoduše. I když možná nás to nemusí od takové společnosti, která nám raději řekne, ať všem koupíme iPhony a neřešíme RCS chatování, které by všem usnadnilo život, překvapovat.

Google Zprávy v Google Play

Dnes nejčtenější

.