Zavřít reklamu

Apple má ve zvyku u svých produktů nezveřejňovat velikost baterií a místo toho raději uvádí výdrž v hodinách. Naštěstí pro nás tyto hodnoty stále zveřejňují certifikační úřady a nyní čínská agentura 3C „provalila“ kapacity baterií všech nových modelů Apple Watch.

Nejmenší kapacitu baterie má 40mm verze Apple Watch SE, a to 245 mAh. U 44mm verze je to 296 mAh. 41mm verze Apple Watch Series 8 disponuje baterií s kapacitou 282 mAh, 45mm verze má kapacitu 308 mAh. Zdaleka největší kapacitu baterie samozřejmě dostal model Apple Watch Ultra, a to sice 542 mAh.

Pokud jde o výdrž baterie, model Apple Watch Series 8 podle Applu na jedno nabití vydrží 18 hodin (se zapnutým režimem Always-on, automatickým sledováním aktivit a detekcí pádu), v úsporném módu však prý zvládne dvojnásobek. Model Apple Watch Ultra má při normálním používání vydržet 36 hodin a Apple na něj do konce roku roku přinese úsporný režim, který by měl výdrž prodloužit na 60 hodin.

Pro srovnání: U 40mm verze Galaxy Watch5 činí kapacita baterie 284 mAh a 44mm verze 410 mAh, u Galaxy Watch Pro je to pak 590 mAh. Standardní model podle Samsungu na jedno nabití vydrží 40 hodin, model Pro dvojnásobek. Apple se tedy může snažit, jak chce, ale co se výdrže jeho hodinek týče, pořád na konkurenci znatelně ztrácí a nezachrání to ani odolný model Ultra. Možná by pomohla lepší optimalizace systému.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.