Zavřít reklamu

Ať už vlastníte zařízení Samsung odjakživa, nebo jste právě přešli na jeden z nejlepších telefonů současnosti, víte, že je společnost dodává s množstvím předinstalovaných aplikací. Tyto ale zabírají drahocenné úložiště telefonu a ztěžují přístup k aplikacím, které skutečně používáte. Dobrou zprávou je, že tyto aplikace můžete odstranit a získat tak přehledné prostředí bez zbytečného nepořádku. 

Ať už chcete přejít z výchozích aplikací Samsungu na jejich alternativu, nebo se jen chcete zbavit bloatwaru, tak je zde několik věcí, které byste měli o odstraňování aplikací výrobce vědět. Je sice pravda, že většinu aplikací Samsungu, které jsou v telefonu předinstalovány, můžete odinstalovat, ale všechny odstranit nelze.

Některé aplikace lze totiž pouze vypnout. Když aplikaci vypnete, neodstraní se ze zařízení, ale odstraní se z obrazovky aplikací. Vypnutá aplikace také nebude spuštěna na pozadí a nebude již dostávat žádné aktualizace. Některé aplikace, jako je třeba Galerie Samsugnu, jsou pro fungování zařízení klíčové. Takové nemůžete smazat ani je zakázat. Nejlepší, co můžete udělat, je skrýt je do nějaké zapadlé složky, aby vám prostě nepřekážely. 

Jak odstranit aplikace Samsung 

  • Vyhledejte aplikaci, kterou chcete odinstalovat. 
  • Dlouhým stisknutím její ikony zobrazte kontextovou nabídku. 
  • Vyberte možnost Odinstalovat a potvrďte klepnutím na OK. 
  • Pokud možnost Odinstalovat nevidíte, je zde alespoň možnost Vypnout. 
  • Jejím výběrem a potvrzením tedy zakážete fungování aplikace. 

Neobsahuje-li kontextová nabídka ani Odinstalovat ani Vypnout, jedná se o systémovou aplikaci nezbytnou pro chod zařízení. Ikona koše s nabídkou Odebrat znamená jen odstranění ikony z plochy. Nezapomeňte, že zakázání určitých aplikací může ovlivnit systémové funkce telefonu, proto si před potvrzením pozorně přečtěte vyskakovací okno.

Stejně jako plocha se chová i seznam aplikací, kdy i zde stačí déle podržet ikonu a poté zvolit požadovanou možnost. Aplikace můžete mazat i z Nastavení -> Aplikace, kde tu kýženou vyberete a poté zvolte Odinstalovat (nebo Odebrat). Smazané aplikace si samozřejmě můžete vždy nainstalovat zpět z Google Play nebo Galaxy Store. 

Související články

Dnes nejčtenější

.