Zavřít reklamu

Pokud se chystáte začít novou životní kapitolu na vysoké škole, pak je na místě se patřičně připravit. Vysoká škola s sebou přináší spoustu poznání, zábavy a nezapomenutelných vzpomínek, ale stejně tak i řadu povinností. Právě proto hraje důležitou roli takzvaná hardwarová příprava aneb co by vám nemělo chybět k usnadnění studia.

Jak už jsme zmínili výše, vysoká škola s sebou přináší řadu povinností a úkolů, které je potřeba přehledně kategorizovat a mít nad nimi za každých okolností přehled. Pojďme si proto společně posvítit na to, co vám ve studiu může parádně pomoct.

SanDisk Portable SSD

Externí SSD disk SanDisk Portable SSD je perfektním parťákem pro každého studenta, který potřebuje spolehlivé, a především rychlé úložiště. Na disk si totiž můžete ukládat veškeré dokumenty, materiály z přednášek a seminářů a mít je navíc vždy po ruce. Samozřejmě to není jen o povinnostech. SanDisk Portable SSD totiž zároveň může posloužit pro uchování zážitků v podobě fotografií a videí. Díky tomu můžete mít všechny potřebné soubory a složky vždy po ruce.

Tento model se zároveň pyšní i řadou dalších parádních benefitů. Těží totiž ze svých kompaktních rozměrů a vysoké odolnosti, což z něj dělá perfektního parťáka nejen pro ukládání dat, ale také pro každodenní přenášení. Jednoduše jej stačí dát do kapsy či batohu a vyrazit na cesty. Díky svému tělu zároveň hravě odolá i vibracím a drobným nárazům. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit jeho přenosovou rychlost. Disk totiž dosahuje rychlosti čtení až 520 MB/s. Z hlediska konektivity je vybaven moderním USB-C konektorem, přičemž součástí balení je také USB-C/USB-A kabel pro samotné připojení. Disk je k dostání ve verzi s 480GB, 1TB a 2TB úložištěm.

SanDisk Portable SSD zakoupíte zde

WD_BLACK P10

Vysoká škola ale není jen o povinnostech. Pochopitelně čas od času je potřeba se také patřičně odreagovat, kdy se jako skvělá možnost jeví gaming neboli hraní videoher. Jenže doba jde neustále vpřed a technologie zaznamenávají neuvěřitelný posun, což se odráží i na světě gamingu. Dnešní hry jsou proto kapacitně obsáhlejší. Z tohoto důvodu není rozhodně na škodu si pořídit vyhrazený externí disk, který se na gaming přímo zaměřuje. A právě v tomto ohledu se jako naprostá jednička jeví WD_Black P10.

WD_Black P10 je určen přímo pro hráče, kterým poskytuje spoustu volného a dostatečně rychlého úložiště za rozumnou cenu. Výrobce konkrétně cílí na uživatele laptopů. Herní notebooky mají častokrát poměrně malé úložiště, kam se vám moc her bohužel nevejde. Právě proto je na místě zauvažovat nad externím herním diskem. Zároveň tak můžete mít celou vaši herní knihovnu kdykoliv po ruce a případně ji také přenášet. Tento konkrétní model vás dokáže potěšit svým odolným provedením pro zajištění maximální bezpečnosti a vysokými přenosovými rychlostmi dosahujících 120 až 130 MB/s, které jsou pro gaming více než optimální. Z hlediska konektivity se disk spoléhá rozhraní USB 3.2 Gen 1.

Značka WD_Black je v komunitě hráčů velmi oceňována, čemuž vděčí svému provedení, rychlostem a celkové spolehlivosti. Jasně o tom vypovídá i možnost prodloužené záruky až na 36 měsíců. WD_Black je k dostání ve verzi s 2TB, 4TB a 5TB úložištěm, na nějž uložíte desítky AAA titulů. Na druhou stranu jej nemusíte používat jen v kombinaci s počítačem či laptopem, ale hravě jej připojíte například i k podporovaným herním konzolím.

WD_Black P10 zakoupíte zde

Který disk zvolit

V závěru je ještě otázkou, který disk je pro vás vhodnější. V první řadě je nutné rozlišit jejich typy. Jak již samotný název napovídá, SanDisk Portable SSD je externím SSD diskem, který se vyznačuje podstatně vyššími přenosovými rychlostmi, zatímco u WD_Black P10 můžete počítat s podstatně větším úložištěm za lepší cenu. V tomto ohledu proto záleží, k čemu disk budete využívat.

Pokud se považujete za fanouška gamingu a chtěli byste mít celou herní knihovnu v bezpečí, pak je jasnou volbou model WD_Black P10. Na druhou stranu se pak nabízí SanDisk Portable SSD. Ten potěší především zmiňovanou rychlostí a kompaktními rozměry. Své důležité soubory tak můžete nosit klidně v kapse. Zároveň pokud se věnujete například fotografování či videu, pak je právě SSD jasnou volbou.

Související články

Dnes nejčtenější

.