Možná jste se právě vrátili z trošku náročnější dovolené, kde jste se nemohli úplně věnovat péči o své zařízení. Umaštěné otisky prstů jsou pak možná to nejmenší, čím aktuálně váš telefon Galaxy trpí. Pokud jste ale už doma a vidíte, jak váš telefon dopadl, chcete jej patřičně očistit. Zde najdete, jak vyčistit telefon Samsung, aniž by mu to ublížilo.
Chcete-li svůj telefon vyčistit, měli byste dodržet několik zásadních pokynů, které ostatně uvádí i sám Samsung na stránkách své podpory. Před čištěním tedy svůj telefon raději vypněte, sejměte z něho případný kryt nebo pouzdro a odpojte zařízení od napájení, stejně jako jej odpojte od jiných příslušenství.
Měli byste dbát na to, aby se do žádného z otvorů nedostala vlhkost, a to i pokud je vaše zařízení voděodolné. Voděodolnost totiž není trvala a s postupem času se může snížit. Neaplikujte žádné tekuté přípravky přímo na telefon. V případě potřeby jen navlhčete roh utěrky malým množstvím destilované vody nebo dezinfekčního prostředku, např. na bázi kyseliny chlorné (50–80 ppm) nebo na bázi alkoholu (více než 70 % ethanolu nebo isopropylalkoholu), která je ideálně z mikrovlákna a nepouští vlákna (např. utěrka na čištění optiky). Poté jemně otřete přední a zadní stranu zařízení, abyste přitom nevyvíjeli přílišný tlak. Vyhněte se také nadměrnému otírání.
Toto doporučení se týká pouze skleněných, keramických a kovových povrchů vašeho telefonu. Nejsou doporučena pro čištění měkkého příslušenství, např. z kůže, gumy nebo plastu, tedy sluchátek Galaxy Buds nebo řemínků u Galaxy Watch. Pokud potřebujete vyčistit USB-C konektor, nepoužívejte stlačený vzduch ani mechanické nástroje, jako sponky nebo párátka. Jemně jen klepejte s telefonem do své dlaně, aby z konektoru případná nečistota sama vypadla.
Suprr článek.. Konečně jsem se dozvěděl něco nového .. 😁😁
Tak to je teda peknej blabol. Chapu ze se chranej proti uzivatelum co do konektoru budou strkat ledacos, ale kdyz prijde na chloupkama z obleceni utemovanej jack nebo usb konektor, tak bouchanim o ruku si udelate tak max cervenou dlan.. tenka jehla a opatrne oskrabani vnitrku konektoru a nakonec vyfouknuti pusou (ne strlacenym vzduchem/kompresorem).. tak se to z toho dostane. Kolik telefonu ktery „nenabijej“ sem uz takhle opravil ani nevim..