Zavřít reklamu

Nemusíte být žádným profesionálním uživatelem Android potažmo Samsung telefonu, abyste jej uměli patřičně používat. Je ale pár zákonitostí, který by si měl zjistit každý jakkoli pokročilý uživatel, protože mu to prodlouží životnost jeho zařízení, ale zároveň bude moci být v klidu, protože bude vědět, že je o jeho data patřičně postaráno. Zde tak najdete 5 věcí, které by neměl zkušený uživatel Androidu dělat. Tento seznam byl psán v Androidu 12 s One Ui 4.1 na Samsungu Galaxy S21 FE 5G.

Nezapnutí aktualizace 

Mnoho uživatelů si může myslet, že aktualizace způsobují zpomalování starších zařízení, avšak většinou je tomu spíše naopak. Na vině bývá spíše špatná kondice baterie. Součástí aktualizací bývají často i nové funkce a samozřejmě právě opravy všemožných chyb, které právě mohly zpomalování vašeho zařízení mít na svědomí. Pokud jste navrhovanou aktualizaci přeskočili, jděte do Nastavení -> Aktualizace softwaru -> Stáhnout a instalovat a napravte to.

Nesprávné chování k baterii 

Výkon vašeho zařízení není závislý jen na přítomném čipu a množství operační paměti, ale i na tom, v jaké kondici je vaše baterie. Nemusíte na ni brát ohledy, když počítáte s tím, že ji dříve či později vyměníte za novou. Pokud ale nechcete navštívit Samsung servis, je lepší se o ni patřičně starat. To nejmenší, co pro to můžete udělat, je zapnout patřičné funkce. Jděte k tomu do Nastavení -> Péče o baterii a zařízení a zde klidněte na nabídku Baterie. Sjeďte dolů a zvolte Další nastavení baterie. Zde se hodí zapnout nabídku Adaptivní baterie a popřípadě Chránit baterii.

Používání jednoduchého kódu 

1234, 0000, 1111 a další varianty jednoduchých číselných kombinací nepatří mezi neprolomitelné kódy. Je vhodné mít na paměti, že pokud vám někdo zařízení odcizil, tak právě toto jsou ty kombinace, které zkusí zadat jako první. Používáte-li je, měli byste je okamžitě změnit. Zabezpečení otiskem prstu nebo obličejem je sice fajn, ale vždy je nutné mít nastavený sekundární kód, který by měl být stejně bezpečný, jako biometrické ověřování. Kód změníte v Nastavení -> Zamknout displej -> Typ zámku displeje -> PIN kód.

Nenastavení si bezpečnostních funkcí 

Nikdy nevíte, co se vám přihodí, proto je vhodné být připraveni. V Nastavení –> Bezpečnost a nouzové situace je tak vhodné vyplnit si Zdravotní informace, kam můžete zadat např. své alergie i krevní skupinu. K těmto informacím se tak záchranáři dostanou i přes uzamčený telefon. Pak je zde nabídka Odesílat SOS zprávy. Je-li aktivní, tak několikanásobným stisknutím postranního tlačítka zavoláte pomoc, aniž byste museli vytáčet nějaký kontakt. Komu zprávu napíšete, si přitom můžete sami určit, stejně jako to, jestli chcete připojit fotografie pořízené zařízením a připojit i zvukovou nahrávku.

Ignorace soukromí 

V Nastavení a Soukromí najdete hodně možností, jak se lépe starat o to, jaká data používají jaké aplikace. Můžete zde spravovat oprávnění, přístupy k fotoaparátu a mikrofonu, ale je zde ještě důležitá funkce Výstraha při použití schránky. Mnoho z nás si totiž kopíruje hesla, e-mailové adresy a přístupové kódy pro přístup ke službám. Jenže tato data ve schránce ještě nějakou dobu zůstanou, než se odstraní. Abyste věděli, že se pak použijí jen tam, kam jste to zamýšleli, je vhodné si tuto funkci zapnout, protože pak budete vědět, jaká aplikace tyto informace popřípadě použila. 

Dnes nejčtenější

.