Zavřít reklamu

Samsung začal před několika dny zcela nečekaně vydávat novou aktualizaci pro již nějakou dobu nepodporované staré telefony Galaxy S7 a S8. To byl však jen začátek. Jak se nyní ukázalo, korejský obr vypouští podobný firmwarový update opravující problémy s GPS na stovky milionů dalších starých telefonů, včetně Galaxy Alpha, Galaxy S5 Neo, řady Galaxy S6, Galaxy Note8 nebo Galaxy A7 (2018). Informoval o tom web Galaxy Club.

 

Samsung důvod této nové aktualizační vlny firmwaru nevysvětlil, je však možné, že objevil bezpečnostní chybu, která potřebovala naléhavě opravit. Ať už to bylo jakkoli, společnost momentálně vydává update pro více než 500 milionů starých smartphonů Galaxy, což rozhodně není nic triviálního.

U Galaxy Alpha nese aktualizace firmwarovou verzi G850FXXU2CVH9, u Galaxy S5 Neo verzi G903FXXU2BFG3, u řady Galaxy S6 verzi G92xFXXU6EVG1, u Galaxy Note8 verzi N950FXXUGDVG5 a u Galaxy A7 (2018) verzi A750FXXU5CVG1. Žádný z těchto telefonů již není podporován, takže nikdo neočekával, že ještě někdy dostanou nějakou aktualizaci. Nejstarším ze zmíněných telefonů je Galaxy Alpha, který byl uveden na trh téměř přesně před osmi lety. Byl to mimochodem první smartphone Samsungu, který měl prémiovější design v čele s pevným hliníkovým rámem.

Je třeba mít na paměti, že žádný z těchto firmwarových updatů nezahrnuje nejnovější bezpečnostní patch. Poznámky k vydání uvádějí jen vylepšení stability GPS, i když u řady Galaxy S6 se zmiňují i o vylepšení stability zařízení a lepším výkonu. Pokud jste čirou náhodou vlastníky některých z uvedených telefonů, mělo by být možné si nečekaný update stáhnout přes Nastavení→Aktualizace softwaru.

Související články

Dnes nejčtenější

.