Zavřít reklamu

Samsung nyní poskytuje čtyři hlavní aktualizace operačního systému pro všechny své vlajkové lodě, což je skvělé. Nic to ale nemění na tom, že pokud si koupíte vlajkovou loď Galaxy, která se uvádí na trh v srpnu, stále začínáte na starší verzi operačního systému, která bude brzy nahrazena. 

Předčasné vydání Androidu 13 ještě více upozorňuje na to, co je u vlajkových lodí Samsungu uváděných na trh v druhé polovině každého roku již dlouhou dobu problémem. Telefony Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 se začnou prodávat 26. srpna, a to s operačním systémem Android 12L, respektive Android 12. Bude to přitom jen týden po oficiálním celosvětovém vydání Androidu 13, a to je jisté zklamání.

Systém Android 13 vychází těsně před zahájením prodeje Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 

Majitelé Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 si budou muset počkat nejméně měsíc, než si budou moci začít užívat všech nových funkcí Androidu 13, což se zdá být jako facka vzhledem k tomu, že Android 13 už je venku. Facka i z toho důvodu, že se budou muset aktualizací vůbec zaobírat a facka do třetice, protože se tímto vlastně z jednoho roku podpory stal jen jeden měsíc.

Jenže Samsung ve skutečnosti nemá příliš jinou možnost než tyto vlajkové lodě uvést na trh právě v srpnu, protože Apple má s jeho iPhony jasně zablokované září, a protože prodeje iPhonů obvykle převyšují prodeje všech ostatních vlajkových zařízení, nebyl by o produkty Samsungu dostatečný zájem. Navíc Samsung musí přizpůsobit nové verze operačního systému Android funkcím a uživatelskému rozhraní svého vlastního skinu One UI, což vyžaduje nějaký ten čas.

Je to jeden z těch problémů, které Samsung prostě nedokáže vyřešit bez ohledu na to, jak moc se jeho softwarová politika zlepšuje. Je to obzvlášť zarážející vzhledem k tomu, jak blízko k sobě společnosti Google a Samsung mají: nemůže prostě Google poskytnout Samsungu potřebný kód pro nejnovější verzi Androidu s předstihem, aby byly obě strany ve vydání nového systému a jeho nadstavby ideálně synchronizované?

Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.