Zavřít reklamu

V posledních několika letech byla nositelná zařízení, jako je řada Galaxy Watch, navržena tak, aby si poradila s různými úrovněmi vystavení vodě. Hodinky Galaxy Watch5 jistě nějaký ten kontakt s vodou zvládnou, ale jak moc velký? Tento průvodce vám pomůže zjistit, jak moc jsou Galaxy Watch5 vodotěsné. 

Hodinky Galaxy Watch5 nejenže snesou polití tekoucí vodou, ale lze je také zcela ponořit, aniž by se jakkoli poškodily. Ve skutečnosti má společnost Samsung dokonce v aplikaci Samsung Health tréninky určené speciálně pro cvičení při plavání. Co všechno tedy Galaxy Watch 5 vydrží? 

Vodotěsnost hodinek Galaxy Watch5 a její význam 

Hodinky Galaxy Watch 5 a 5 Pro mají stupeň krytí IP68, který se dělí na dvě proměnné. První číslo udává, na jaké úrovni odolávají pevným částicím, jako je prach a nečistoty. Druhé číslo představuje úroveň odolnosti vůči kapalinám. V případě hodinek Galaxy Watch5 je tedy stupeň odolnosti proti prachu 6 a proti vodě 8, což jsou v obou případech velmi vysoké hodnoty.

IP68 je obecně považováno za velmi dobré hodnocení a umožní vám si s hodinkami zaplavat a nemít poté s nimi nějaké problémy, pokud to budete dělat jen po určitou dobu. Při stupni krytí IP68 můžete hodinky ponořit až na 30 minut do hloubky 1,5 metru. Samsung výslovně neuvádí, že s hodinkami můžete plavat, ale zároveň nabízí několik plaveckých cvičení speciálně určených právě pro hodinky Galaxy Watch5 a 5Pro.

Jiné hodnocení hodinek Galaxy Watch5 pro použití ve vodě má hodnotu 5ATM. To označuje, jakému tlaku vody mohou být hodinky vystaveny, než do otvorů pronikne voda, která by je poškodila. Při hodnocení 5ATM se můžete dostat do hloubky 50 metrů, než zařízení Galaxy Watch 5 začne mít problémy. Obě tato hodnocení se vztahují k voděodolnosti, ačkoli vám mohou přiblížit její různé aspekty. První souvisí spíše s časem, zatímco druhé ukazuje, do jakých extrémů se můžete dostat.

Samsung pak vyloženě a doslovně uvádí: „Galaxy Watch5 odolají vodnímu tlaku do hloubky 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. Nejsou vhodné k potápění nebo jiným aktivitám s vysokým tlakem vody. Pokud jsou vaše ruce nebo zařízení mokré, je nutné je před jakoukoliv další manipulací nejprve vysušit.“ 

Mohu se zařízením Galaxy Watch5 plavat? 

Rozhodnutí, zda se zařízením plavat, závisí čistě na vašem úsudku. Pro relaxovnání v bazénu nebo vířivce to asi nebude vhodné, pokud si ale chcete dát pár bazénů tam a zpět, anebo si zaplavat v otevřeném moři bez nějakého potápění, mělo by to být v pořádku. Cokoli menšího je také v pořádku. S hodinkami Galaxy Watch 5 si můžete umýt ruce, vylovit oblázek z horské bystřiny atd. Jen je vhodné je po namočení do chlorové nebo slané vody následně umýt.

Pokud se rozhodnete udělat si pár koleček v bazénu nebo dokonce v oceánu, měli byste před vstupem do vln aktivovat vodní zámek (při vodní aktivitě se aktivuje automaticky). Vodní zámek je funkce, která vypne rozpoznávání dotyků hodinek, což zabrání tomu, aby voda aktivovala nějaké nabídky. Další výhodou této funkce je, že když se poté vypíná, tak hodinky za pomoci nízkofrekvenčních zvuků vytlačí veškerou vodu z reproduktorů zařízení. 

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.