Zavřít reklamu

Google před pár měsíci vydal systém Android 12L, který je zaměřený na tablety a skládací smartphony. Včera představená „ohýbačka“ Samsungu Galaxy Z Fold4 se dodává s tímto systémem a jeho excelentním hlavním panelem. Dostane ho ale i jeho předchůdce.

Galaxy Z Fold4 přináší řadu vylepšení, od širšího displeje po lepší fotoaparát, vylepšen však byl i po softwarové stránce. Jedním z takovýchto vylepšení je hlavní panel, který debutoval v Androidu 12L. Prvním zařízením Samsungu, který jej přináší, je právě nový Fold a jeho implementace je podobná té, kterou jsme viděli v upoutávkách na Android 12L. The Taskbar, jak jej Samsung nazývá, se objevuje vedle obvyklých navigačních tlačítek nebo gest a „vytahuje se“ ze spodní řady domovské obrazovky stejně jako některé nedávno otevřené aplikace. Hlavní panel zmizí, když uživatel přejde na domovskou obrazovku, a objeví se znovu, když otevře nějakou aplikaci.

Když je hlavní panel na obrazovce, umožňuje uživateli také „vytáhnout“ z něj aplikace na každou stranu obrazovky pro multitasking. Je to rychlé a snadné a uživatel se může jedním klepnutím na jednu z ikon aplikací pohybovat mezi nimi tam a zpět. Je zde i zástupce k otevření šuplíku aplikací. Samsung potvrdil, že nadstavbu One UI 4.1.1 a hlavní panel Androidu 12L dostane i Galaxy Z Fold3. Kdy se tak stane, však neupřesnil.

Galaxy Z Fold4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.