Zavřít reklamu

Fanoušci Samsungu a milovníci skládacích telefonů si nyní konečně mohou předobjednat Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4, kdy se na pulty obchodů dostanou 26. srpna. A přestože oba nové skládací telefony nabízejí výměnou za své prémiové ceny spoustu funkcí, nabíjecí adaptér mezi nimi není.

 

Pokud vás zajímá, co se nachází uvnitř krabiček tohoto dua telefonů, nebo konkrétněji, zda jsou tyto prémiové telefony dodávány s klasickou nabíječkou, tak nebudete překvapeni. Jak si někteří z vás možná vzpomenou, Galaxy Z Fold 2 a Z Flip 5G byly posledními skládacími zařízeními, která se dodávala právě i s nabíječkou uvnitř balení. Modely Z Fold3 a Z Flip3 ji již neměly a proto se není čemu divit, že stejnou filozofii následuje i řada 2022.

Pokud si myslíte, že je motivací společnosti Samsung k odstranění síťové nabíječky snaha ušetřit nějaké drobné, máte pravdu jen zčásti. Ve skutečnosti se Samsung řídí trendy na trhu a pokyny Evropské komise, které mají minimalizovat množství elektronického odpadu. A není jediným výrobcem OEM, který tak činí. Na vybraných trzích, kde platí jiné spotřebitelské zákony, mohou sice zákazníci při koupi Galaxy Z Fold4 nebo Z Flip4 získat nabíječku zdarma, pokud o ni požádají, ne však u nás. Obecně tedy platí, že nové skládací telefony nejsou s nabíječkou zákazníkům dodávány.

Nové Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.