Zavřít reklamu

Rozhodli jste se strávit letošní léto cestováním po Evropě? V éře smartphonů již s sebou jen málokdo vozí na cesty papírové turistické průvodce nebo klasické mapy. V dnešním článku vám přinášíme tipy hned na několik zajímavých mobilních aplikací, které při cestování Evropou určitě využijete.

Omio

Aplikace Omio je skvělým nástrojem k rezervaci a nákupu letenek, jízdenek a lístků na hromadnou dopravu. S pomocí tohoto užitečného nástroje si můžete efektivně naplánovat a přizpůsobit vaši dovolenou či výlet tak, aby náklady na cestování byly co možná nejnižší, a abyste nikde nemuseli stát dlouhé a vyčerpávající fronty – o to více pak budete mít času na prozkoumávání památek.

Stažení v Google Play

Trainline

Objevili jste kouzlo železniční dopravy a chcete tímto způsobem cestovat po Evropě? Pak určitě oceníte aplikaci s názvem Trainline. V této aplikaci si můžete snadno zjišťovat všechny možné způsoby cestování (nejen) vlakem po Evropě, ale také si zarezervovat jízdenky, porovnat vzájemně jejich ceny a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Citymapper

Při vašich cestách po Evropě a evropských městech také zajisté oceníte aplikaci s názvem Citymapper. Pokud si nejste jisti, jaký způsob přepravy a cesty je pro vás v danou chvíli nejvýhodnější, Citymapper vám s přehledem vytrhne trn z paty. Nabízí možnost perfektního naplánování trasy s možností kombinace vybraných způsobů dopravy, podrobnou navigaci, přehledné mapy a spoustu dalších funkcí.

Stažení v Google Play

Překladač iTranslate

Při cestování po Evropě může být někdy těžké se pořádně domluvit. Jindy zase potřebujete přeložit nejrůznější nápisy a texty. Pro tyto příležitosti se vám bude skvěle hodit aplikace s názvem Překladač iTranslate, která nabízí možnost překladu textu, konverzace i fotografií, a to i v offline režimu. Součástí Překladač iTranslate je také tezaurus a slovník, možnost prohledávání historie překladů nebo možnost uložení frází i slov do seznamu oblíbených.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.