Zavřít reklamu

Vypadá to, že spotřebitelská nákupní horečka, která se rozpoutala po covidových lockdownech, je u konce. Finanční experti po celém světě předpovídají globální recesi a pokles již nějakou dobu zažívá i smartphonový trh. Podle nové zprávy v reakci na to Samsung snížil výrobu smartphonů ve své důležité továrně.

I když Samsung očekává, že jeho smartphonové prodeje budou ve zbytku roku stagnovat nebo dosáhnou jednociferného růstu, jeho výrobní plány pro smartphony ve Vietnamu říkají něco jiného. Podle exkluzivní zprávy agentury Reuters Samsung omezil výrobu ve své vietnamské továrně na smartphony ve městě Thai Nguyen. Samsung má v zemi ještě jednu továrnu na výrobu smartphonů a obě dohromady vyrobí za rok kolem 120 milionů telefonů, což je zhruba polovina veškeré jeho smartphonové produkce.

Různí pracovníci ve zmíněné továrně tvrdí, že výrobní linky jedou pouze tři nebo čtyři dny v týdnu, přičemž dříve to bylo šest. O přesčasech nemůže být ani řeč. Reuters však na tomto místě poznamenává, že neví, jestli Samsung část výroby nepřesunuje mimo Vietnam.

Téměř všichni dělníci z továrny, se kterými agentura hovořila, každopádně tvrdí, že smartphonový byznys Samsungu na tom není vůbec dobře. Svého vrcholu prý produkce smartphonů dosáhla loni touto dobou. Nyní je, jak se zdá, všechno jinak – někteří pracovníci prý tak nízkou výrobu nikdy neviděli. Není vyloučeno, že dojde k propouštění, i když zatím nebylo nic oznámeno.

Jiné globální technologické společnosti, jako Microsoft, Tesla, TikTok nebo Virgin Hyperloop, již propouštění oznámily. Další, včetně Googlu a Facebooku, naznačily, že kvůli sníženým útratám spotřebitelů a klesající globální ekonomice budou muset stavy zaměstnanců také snížit.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.