Zavřít reklamu

Discord oznámil zásadní změny v androidové verzi, které ji mají učinit konzistentnější s verzí pro iOS. Aktualizace s těmito změnami má dorazit v následujících týdnech.

Discord je jednou z nejlepších komunikačních aplikací na Android, která si našla popularitu zejména u hráčů a herních komunit. Umožňuje posílat textové, hlasové i videozprávy a kromě Androidu a iOS je dostupná také na Windows, Linux a macOS. Nyní platforma zveřejnila příspěvek, v němž popisuje, jaká vylepšení příští aktualizace pro androidovou verzi přinese.

Discord ve svém blogovém příspěvku zdůrazňuje dva základní body: lepší konzistentnost funkcí napříč platformami a rychlejší aktualizační cykly. Zmiňuje se o tom, jak aktualizace pro androidovou verzi přicházejí obvykle až po updatech pro iOS a počítačovou verzi. To chce s příští aktualizací napravit.

Discord kromě toho vyzdvihl, že androidovou verzi přepracoval pomocí frameworku React Native. Přechod na tento framework podle něj znamená „zážitek, který se stále zdokonaluje  rychlejším tempem napříč platformami, na nichž je Discord dostupný, zatímco si zachovává specifické androidové a iOS vzory v uživatelském rozhraní“. Zmínil se též o tom, že uživatelské rozhraní a design aplikace by měly být do budoucna napříč všemi platformami sjednocenější. V této souvislosti dodal, že součástí změny designu androidové verze bude mnohem větší velikost písma, po vzoru verze pro iOS.

Zmíněný framework podle všeho pomůže vývojářům aplikace vydávat aktualizace rychleji, protože vše bude fungovat efektivněji. Discord říká, že tyto nové updaty by mu měly pomoci najít způsoby, jak „podporovat vás a vaše komunity co nejrychleji a nejefektivněji bez ohledu na platformu, na které aplikaci zrovna používáte“. Nová verze Discordu pro Android bude dostupná v příštích týdnech.

Související články

Dnes nejčtenější

.