Zavřít reklamu

Samsungu se věnujeme už dost dlouho na to, abychom si vzpomněli na dobu, kdy byl jeho přístup k aktualizacím systému Android tristní. Právě on byl často posledním ze všech OEM výrobců zařízení s tímto systémem, který pro ně vydával velké aktualizace softwaru. Nyní se ale vše změnilo, a Samsung je jasnou jedničkou.  

Dřívější situace ale nevrhala na společnost příliš dobré světlo. Nabízela se otázka, proč někdo jako Samsung, kdo má k dispozici neuvěřitelný talent a zdroje, nedokáže v oblasti aktualizací udělat nějaký pořádek. Ano, existovaly určitá místa, která toho Samsung nemohl příliš dělat, bylo ale zřejmé, že ve vlastních procesech je značný prostor pro zlepšení.

Samsung je na vrcholu 

V posledních několika letech však společnost ukázala neuvěřitelné odhodlání tyto problémy překonat. Pryč jsou doby, kdy uživatelé po celém světě museli na aktualizace čekat nepřiměřeně dlouho. Od té doby, co byly pro zařízení se systémem Android přijaty měsíční bezpečnostní aktualizace, je Samsung na vrcholu a často vydává záplaty pro nadcházející měsíc vlastně ještě před jeho začátkem.

Dalšího příkladu jsme se dočkali i nyní. Samsung totiž již vydal bezpečnostní záplatu na srpen 2022 pro řadu Galaxy S22, Galaxy S21 a Galaxy S20. A samozřejmě zde ještě máme červenec. To zatím žádný jiný OEM výrobce Androidu neudělal. V posledních několika letech jsme ostatně od společnosti už několikrát toto skutečně impozantní tempo viděli, takže nyní už to vlastně není příliš překvapivé. 

Je docela ironické, že Samsung dokáže předběhnout i Google, tedy společnost, která Android vyvíjí. Co z toho plyne? Jednoduše že pokud si ceníte zabezpečení svého mobilního zařízení, měli byste si zřejmě pořídit právě telefon značky Samsung. Žádný jiný výrobce OEM nebude tak aktivní. To však není jediný způsob, kterým se Samsung odlišuje od zbytku skupiny Android světa.

I po letech s novými funkcemi 

Slibuje totiž čtyřleté aktualizace operačního systému Android pro vybrané vlajkové lodě a zařízení střední třídy Galaxy A. Tato zařízení také obdrží pět let bezpečnostních záplat. Naprostá většina výrobců smartphonů se systémem Android poskytuje pouze dvouleté aktualizace operačního systému. Dokonce ani současné telefony Google Pixel nemají takovou úroveň softwarové podpory, protože Google jim garantuje tři roky aktualizací systému.

Pokud neměníte telefon co dva roky, tak vám právě Samsung poskytne nejdelší jeho životnost s ohledem na přidávané funkce v souvislosti s novými systémy. I když třeba vizuál už zastarává, co se týče možností, ty pořád drží krok s aktuálními stroji (otázka výkonu je věc jiná). Nabídka smartphonů Samsungu je přitom dostatečně rozdílná tak, aby zaobírala potřeby každého typu zákazníka. I když se zdá, že jsou telefony Galaxy o něco dražší než konkurence, přinejmenším ta trocha peněz navíc bude mít velký význam právě v ohledu na softwarovou podporu.

Je to patrné zejména při porovnávání telefonů Samsungu s jeho čínskými konkurenty. Ti se již léta snaží eliminovat jeho dominantní postavení a nijak významně se jim to nedaří, a to ani s jejich agresivní cenovou strategií. Jihokorejský gigant využil svého vynikajícího přehledu o spotřebitelích, aby si udržel náskok před neúprosnou konkurencí. Samsung se prostě stal zářným příkladem toho, jak by měl výrobce OEM postupovat při poskytování softwarové podpory tak, že za současného stavu není pochyb o tom, kdo je aktuálním králem aktualizací systému Android.

Mobilní telefony Samsung koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.