Zavřít reklamu

Doby, kdy lidé vozili na dovolené často objemné „papírové“ turistické průvodce, jsou dávno pryč. Dnes si můžete multifunkčního a interaktivního průvodce pohodlně stáhnout do vašeho smartphonu. V dnešním článku vám představíme několik aplikací, které se vám určitě budou hodit.

PhoneMaps

PhoneMaps je bezplatná a skvěle zpracovaná mobilní aplikace, ve které najdete spoustu turistických i cykloturistických map se značením tras z celé Evropy. Mapy můžete zoomovat až do měřítka 1:5000, do aplikace můžete také nahrávat váš vlastní obsah. Samozřejmostí je možnost stažení map pro offline použití a interaktivní informace o turistických atrakcích v jednotlivých mapách.

Stažení v Google Play

TripAdvisor

TripAdvisor patří mezi osvědčené a oblíbené elektronické turistické průvodce. Kromě detailních informací o jednotlivých turistických cílech včetně uživatelských komentářů nabízí možnost plánování vlastního itineráře, možnost objevování zajímavostí v okolí, booking hotelů a dalších ubytovacích zařízení a mnoho dalšího.

Stažení v Google Play

CityMaps2Go

CityMaps2Go je aplikace, kterou ocení zejména ti, kteří využívají služeb map a průvodců v offline režimu. CityMaps2Go nabízí nejrůznější druhy map pro pěší i cykloturistiku, ale samozřejmě také podrobné informace o nedalekých turistických zajímavostech a bodech zájmu. V aplikaci si také můžete kompletně naplánovat vaši cestu od A až do Z.

Stažení v Google Play

Visit a City

Pokud cestujete převážně po městech a nejrůznějších památkách, přijde vám jistě vhod aplikace s názvem Visit a City. S její pomocí si můžete pohodlně a efektivně naplánovat vaše cesty a výlety, případně využít některý z předpřipravených itinerářů. Aplikace nabízí také možnost ukládání lokalit do seznamu oblíbených a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.