Zavřít reklamu

Google oficiálně představil nové logo svého obchodu s aplikacemi Google Play. Učinil tak u příležitosti jeho 10. výročí. Nového loga si pozorní uživatelé mohli všimnout již dříve v některých částech obchodu. Při této příležitosti také technologický gigant nabízí 10x bonus na body Google Play po dobu 24 hodin.

Obchod Google Play byl spuštěn v březnu roku 2012 (takže s novým logem má Google čtyřměsíční zpoždění). Obchod, jehož předchůdcem byla služba Android Market, konsolidoval mediální prodejní aktivity Googlu, jako byly Google Books, Google Music a Google Movies, do jedné prodejní platformy a k těmto mediálním aplikacím přidal značku Play.

Za zmínku stojí připomenout, že aplikace Google Play Music (Hudba Google Play) již byla ukončena (konkrétně skončila koncem roku 2020), z aplikace Google Play Movies (Filmy Google Play) se stala služba Google TV (taktéž koncem předminulého roku) a zbyla tak jen „appka“ Google Play Books (Knihy Google Play).

Nové logo je plošší a má o něco živější a sytější barvy. Změnily se také tvary různých částí loga, kdy část s modrou barvou již není zdaleka tak dominantní. Nové logo vypadá z hlediska barev i hustoty detailů vyváženěji a nové sytější barvy lépe odpovídají dalším novým logům Googlu.

Dnes nejčtenější

.