Zavřít reklamu

Čínským výrobcům chytrých telefonů se nepodařilo sesadit Samsung z trůnu a ukončit tak jeho globální dominanci. Huawei byl blízko, ale pořád u něho platí omezení z důvodů uvalení sankcí, Xiaomi si také pevně drží své třetí místo na celosvětovém stupni vítězů. Čínští výrobci však nejsou s tímto výsledkem spokojeni a údajně chtějí v příštím roce přejít na novou strategii. 

Ta se zaměří spíše na propagaci levných zařízení než na vlajkové telefony. V jistém smyslu uvažují čínští výrobci OEM o návratu ke staré strategii vývoje výkonných ale levných telefonů. Podle zprávy v síti Weibo, kterou cituje IT Home, se někteří čínští výrobci chytrých telefonů plánují v příštím roce vrátit do cenové kategorie 1 000 jüanů, tedy 150 dolarů (cca 3 500 Kč).

Levné telefony by mohly mít lepší kvalitu konstrukce 

Konkurenti Samsungu se tedy budou v příštím roce usilovně snažit prosadit vyšší objem prodejů. Aby toho dosáhli, budou se zřejmě snažit zlepšit nejen funkce, ale i kvalitu konstrukce. Zpráva zmiňuje, že čínští výrobci opět začnou používat kvalitnější materiály a komponenty, například kovové rámečky. U levnějších telefonů také začnou přidávat snímače otisků prstů pod obrazovku.

Telefony Samsung ale nadále každým rokem nastavují nový standard kvality, a dokonce i jeho telefony střední třídy jsou nyní odolné proti prachu a vodě. Soupeři s ním tak musí minimálně držet krok, jinak zaniknou. Celkově se tak zdá, že hlavní soupeři Samsungu chtějí přesunout svou pozornost z prémiového trhu na ten low-endový. Samsung má se svou řadou Galaxy A velký úspěch a nyní to vypadá, že ostatní výrobci jeho scénář okopírují a budou se jej snažit porazit v jeho vlastní hře. Konkurence je ale důležitá, a je to jen dobře.

Galaxy A53 5G koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.