Zavřít reklamu

Pokud jde o kvalitu softwaru a podporu svých zařízeních, tak se Samsung v průběhu minulých let výrazně zlepšil. Pro svá nejnovější zařízení slíbil až čtyřleté aktualizace operačního systému Android, což je lepší než politika aktualizací samotného Googlu pro jeho telefony Pixel. To však také způsobilo určitý zmatek mezi uživateli smartphonů Galaxy. 

Jedním z těchto paradoxů je například to, proč Galaxy S10 Lite dostane aktualizaci na Android 13, ale dražší a vybavenější modely Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ ne. Jenže politika aktualizací Samsungu zohledňuje verzi systému Android, se kterou je telefon uváděn na trh, a nikoli jeho cenu nebo hardwarové možnosti.

Například modely Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10 5G debutovaly na začátku roku 2019 s Androidem 9. Proto dostanou tři aktualizace operačního systému Android: Android 10 (One UI 2), Android 11 (One UI 3) a Android 12 (One UI 4). Pro srovnání, Galaxy S10 Lite byl uveden na trh o rok později (začátkem roku 2020), a to už s Androidem 10.

I on dostane tři hlavní aktualizace operačního systému Android, ale protože už při svém startu nabízel novější systém, logicky dostane aktualizace na Android 11, Android 12 a Android 13. Ano, zdá se být nespravedlivé, že levnější telefon (ve srovnání s ostatními telefony Galaxy S10) bude moci používat novější Android 13 (a One UI 5.0), ale je to tak, jak to je a buďme rádi za to, že Samsung už nyní nastolil čtyřletou podporu pro aktualizace systému, která poskytne našim zařízením o rok delší životnost.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.