Zavřít reklamu

Samsung pracuje na zvýšení bezpečnosti svých zařízení Galaxy proti kybernetickým útokům na státní úrovni. Za tímto účelem se nyní spojil s Googlem a Microsoftem.

Zařízení Galaxy chrání vrstvy jako Samsung Knox a Secure Folder. Samsung Knox je hardwarovým „trezorem“, který obsahuje citlivé uživatelské údaje, jako jsou PINy a hesla. Nabízí také zabezpečené Wi-Fi připojení a protokol DNS a ve výchozím nastavení používá důvěryhodné domény.

„To nám umožňuje předcházet potenciálním phishingovým útokům,“ uvedl v rozhovoru pro web Financial Express šéf bezpečnostního oddělení Samsungu Seungwon Shin. Ten se v rozhovoru také zmínil o vysokém množství kyberútoků na státní úrovni a zvyšujícím se počtu bankovních trojanů od vypuknutí pandemie koronaviru.

Nemůžeme shromažďovat údaje bez souhlasu uživatelů, ale dokud budou používat základní funkce dostupné na našich telefonech a například také zabezpečenou doménu DNS poskytovanou důvěryhodnými poskytovateli, budeme moci zabránit jakémukoli phishingovému útoku,“ řekl Shin. Do zařízení však může proniknout sofistikovanější spyware, aniž by uživatel musel provádět nějakou aktivitu. Apple nedávno představil funkci Lockdown Mode, aby takovým útokům zabránil, a Samsung nyní s Googlem a Microsoftem úzce spolupracuje na vývoji opatření, jež takovým kybernetickým útokům zabrání na státní úrovni.

V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung pracuje na podobné funkci jakou Lockdown Mode Applu je. Korejský obr se nicméně snaží do svých zařízení „co nejdříve zavést nejnovější technologie FIDO“. Jejich zavedení by mělo uživatelům umožnit používat stejné přihlašovací údaje (ukládané lokálně na zařízení) napříč různými platformami, včetně systémů Chrome OS, Windows a macOS, pro přihlašování do aplikací a webů.

Související články

Dnes nejčtenější

.