Zavřít reklamu

Pomalu desítky let jsme zvyklí na jednotný design domácích spotřebičů, a to nehledě na to, zda se jedná o chladničku, mrazák, pračku, myčku nebo třeba mikrovlnku. Proč se ale pořád omezovat na bílé provedení? Ostatně i samotný zájem o tradiční spotřebiče upadá a lidé jednoduše chtějí něco víc. Chtějí, aby jim konkrétní produkt dokonale zapadl do domácnosti svým stylem i barvou. A přesně toho využil Samsung, který se svou řadou Bespoke dokázal řadě lidí doslova vyrazit dech.

Z řady Bespoke je v České republice prozatím k dispozici stylová lednice a tyčový vysavač. Otázkou ale zůstává, co je na nich vlastně tak speciálního? Jak už jsme naznačili výše, Samsung se chopil současné příležitosti a zákazníkům nabídl přesně to, o co už několik let stojí – designové spotřebiče, které kladou důraz na takzvanou customizaci a modularitu. Pojďme si na ně tedy společně posvítit.

Unikátní chladnička Bespoke

Chladnička Bespoke od Samsungu se prakticky okamžitě dočkala celosvětového uznání. Lidem totiž dává možnost kompletního přizpůsobení k obrazu svému. Lze ji proto nastavit tak, aby co možná nejlépe zapadla do konkrétního interiéru – respektive aby s ním splynula, nebo aby naopak maximálně vynikla a stala se tak naprostou dominantou kuchyně či domácnosti. V rámci konfigurace si lze mimo typu (samostatná chladnička/mrazák, nebo kombinace) vybrat i barvy dvířek.

bespoke chladnicka

Zcela klíčovou roli sehrává i zmiňovaná modularita. Co když si totiž pořídíte barevně unikátní chladničku a o pár let později budete chtít kupříkladu vymalovat místnost v jiné barvě? Následně do interiéru už tak dobře zapadat nemusí, o což pochopitelně nikdo nestojí. Samsung má naštěstí i na tohle poměrně šikovné řešení. Barevné panely dveří lze totiž dle libosti měnit a vždy je přizpůsobit konkrétním potřebám. Podobně je tomu i vevnitř, kde můžete doslova libovolně přeskládat jednotlivé poličky a získat tak co možná nejvíce prostoru.

Tyto chladničky a mrazáky Bespoke jsou navíc speciálně navrženy tak, aby je šlo okamžitě rozšířit. To ocení především rozrůstající se rodiny, kterým už jedna lednice zkrátka nestačí. Není totiž nic jednoduššího, než jednoduše pořídit druhou a postavit ji hned vedle té původní. Jak už jsme naznačili, produkty Bespoke jsou pro tyto účely speciálně navrženy a jejich design skvěle splyne v jeden. Nikdo tak nepozná, že se ve skutečnosti jedná o dva nezávislé modely vedle sebe. Dokonce ani vy ne.

Chladničku Samsubg Bespoke si můžete nakonfigurovat zde

Bespoke Jet Pet: Prvotřídní parťák pro úklid

Součástí řady Bespoke je také tyčový vysavač Bespoke Jet Pet. Ten staví na stejných pilířích a jeho hlavní předností je zcela unikátní design, který svým způsobem připomíná až umělecké dílo. Samozřejmě podoba není vše a v případě takovéhoto produktu také záleží na jeho efektivitě. V tomto směru Samsung rozhodně nezklame. Vysavač totiž vsází na motor HexaJet s výkonem 210 W a pokročilý víceúrovňový filtrační systém zachycující 99,999 % prachových části.

bespoke vysavac samsung

S jednoduchým designem jde ruku v ruce i jednoduché použití. Tento model je takzvaně all-in-one a kombinuje tedy nejen funkce vysavače, ale i vysýpací stanice a stojanu do jednoho. Po každém vysávání se proto automaticky vysype i prachová nádobka, aniž byste museli cokoliv řešit. Každopádně Bespoke Jet Pet je prozatím k dostání jen v bílé barvě, avšak můžeme se těšit i na další. Samsung s tímto kouskem světu jasně ukázal, že i „obyčejný vysavač“ může skvěle zdobit domácnost.

Vysavač Samsung Bespoke Jet Pet zakoupíte zde

Budoucnost řady Bespoke

Jihokorejský gigant Samsung se chystá celý koncept Bespoke posunout o několik úrovní dál. Již tohle léto bychom se proto měli dočkat nových automatických praček, které se budou v mnoha ohledech podobat zmiňovaným chladničkám. Dostupné totiž budou ve vícero barvách. Stejně tak pokud by se vám konkrétní barva přestala líbit, nebude chybět možnost pro jednoduchou výměnu předního panelu.

Otázkou také je, s čím se vlastně Samsung pochlubí příště. Jak už jsme zmínili hned na začátku, zájem o tradiční spotřebiče jednoduše upadá, lidé naopak preferují něco, co jim dokonale splyne s celou domácností. Ačkoliv další kroky jihokorejského giganta prozatím neznáme, jedním si můžeme být jistí. Samsung rozhodně nebude chtít ztratit svou současnou pozici, díky čemuž lze počítat s příchodem řady dalších zajímavých produktů.

Související články

Dnes nejčtenější

.