Zavřít reklamu

S tím, jak se svět stává stále závislejším na internetovém připojení, je stále děsivější jen pomyslet na to, nemít toto připojení k dispozici. I když krátký výlet mimo město bez oblíbených skladeb Spotify asi přežijete, o navigaci to vždy říci nelze.

V předchozím článku jsme si ukázali, jak offline mapy stáhnete do svého zařízení. Nyní se podívejme na některé funkce, které vám umožní z offline map vytěžit maximum. Tou první je možnost offline mapy přejmenovat. To může usnadnit identifikaci, která mapa je která, pokud budete někdy potřebovat některé staré mapy smazat. Mapu přejmenujete takto:

  • Napravo od offline mapy klepněte na tři tečky.
  • Vyberte možnost Přejmenovat.
  • Klepněte na možnost Uložit.

Dále můžete své offline mapy automaticky aktualizovat (vlastně byste měli, pokud chcete, aby zůstaly aktuální; navíc bez aktualizace k nim po roce ztratíte přístup). To provedete klepnutím na ikonu ozubeného kolečka vpravo nahoře na stránce Offline mapy a aktivováním možnosti Automatická aktualizace offline map.

Na stejné stránce si můžete také zvolit, na jaké úložiště se mají offline mapy stahovat (vnitřní paměť/microSD karta), či přes jaké připojení (jen Wi-Fi, nebo Wi-Fi či mobilní síť).

Dnes nejčtenější

.