Zavřít reklamu

Smysl platformy Patron GO není nijak složitý. Jejím úkolem je jednoduše to, aby vám pomohla zlevnit běžné platby i v době, ve které všechno zdražuje. Jistě pravidelně platíte za pojištění, energie, volání, bydlení atd., kde je dost dobře možné, že zbytečně přeplácíte. Aplikace vám ale umožní ušetřit až 30 tisíc Kč ročně. 

Předně je třeba říci, že pokud nechcete, aplikace vás do ničeho nenutí. Předložené výsledky můžete brát jen jako doporučení a zařídit se podle nich sami, můžete ale také využít služeb aplikace a ušetřit tak nejen peníze, ale i čas. Patron GO totiž každou minutu porovnává miliony bankovních dat a přichází s možnostmi, jak a za co platit méně. Tvůrci o platformě říkají, že průměrně najde na každém účtu více než 5 věcí, které jdou zlevnit. Jsem tedy rám, že v mém případě to byly jen čtyři.

Jen pasivní přístup 

Aby mohla aplikace zjistit, kde vám může pomoci ušetřit, je samozřejmě třeba poskytnout jí přístup k vašemu účtu. Po spuštění titulu se tedy po výběru volby země (Česko, Slovensko) a rychlém průvodci musíte přihlásit nejen do aplikace (i skrze Facebook nebo Google), ale i do svého účtu. Vyberete tedy banku, u které jej máte a provedete přihlášení. Třetí straně, tedy aplikaci Patron GO, však udělujete jen pasivní přístup – může tedy jen zobrazovat data, jako jsou zůstatky a pohyby na účtu, plánované platy a další přehledy, nic víc.

Po přihlášení tedy vyberete účet, který se má kontrolovat, a aby byl výsledek doporučení co nejpřesnější, řeknete aplikaci svůj věk, pohlaví a PSČ bydliště. Po ověření telefonního čísla můžete spustit sken. Jakmile ten odběhne, je vám předložen výsledek. Uvidíte zjištěné finanční viry, otázky i sekci „V pořádku“. Ne všechno totiž musí být zákonitě špatně.

Rozhodujete se sami 

Pokud se přesměrujete na přehled, tak pod symbolem trojúhelníku zde uvidíte to nejnutnější, kolečkem se označuje spíše doporučení. Sami se pak rozhodujete, co a jak chcete řešit. Jsou zde samozřejmě připraveni chatboti, které pomohou se základními věcmi. S těmi složitějšími jste přesměrováni na Patron specialisty, kteří za vás vše zařídí. Za dotažení věcí zde na vás dokonce čekají odměny v podobě slevových karet ale i různých produktů.

Aplikace se jinak dělí do pěti záložek. První je domovská obrazovka, která vás informuje o virech, nezodpovězených otázkách a vidíte zde také informace ze svého účtu. Druhá s ikonou dárku jasně odkazuje k odměnám, které si můžete vybrat za své body. Ikona se symbolem aplikace pak provede nový sken účtu. Záložka chatu zobrazuje vaši komunikaci v aplikaci a v Trezoru virů uvidíte známé viry a ty, které jste už vyléčili.

Není co ztratit 

Když se pustíte do léčení nějakého viru, je vám zde nejdříve předloženo, co znázorňuje. Může jít o kontrolu životního pojištění, předraženého povinného ručení, zbytečně velkého obnosu financí na běžném účtu atd. Robot zde s vámi tedy povede konverzaci s tím ohledem, jak byste mohli danou situaci napravit. Vy mu odpovídáte formou předem definovaných odpovědí, typicky ano či ne, tedy že máte nebo nemáte zájem situaci řešit. V případě kladných odpovědí, a v případě že chcete opravdu danou smlouvu zlevnit, už se samozřejmě spojíte s odborníkem, protože robot za vás sám nic nevyřídí.

Aplikace je velice jednoduchá, protože je přehledná a bez zbytečných kudrlinek. Díky definici virů je i vtipná, jejich řešení je pak až překvapivě jednoduché. Dokonce jsou zde i denní výzvy za odměny a za pozvání přátel můžete získat i finanční prémii. Důležité je, že s jejím používáním nemáte co ztratit, můžete totiž jen získat, a to především své vlastní peníze, které nebudete muset zbytečně utrácet. 

Patron GO v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.