Zavřít reklamu

Google v operačních systémech Chrome a Android nabízí zabudovaného správce hesel, který automaticky ukládá a synchronizuje veškeré přihlašovací údaje napříč zařízeními. Díky tomu je přihlašování do různých aplikací a služeb velmi snadné; stačí jen klepnout na přihlašovací okno a ověřit identitu. Problém je v tom, že na rozdíl od některých z nejlepších správců hesel nemá ten od Googlu nativní aplikaci a funguje spíše jako služba automatického vyplňování než jako plnohodnotný správce hesel. Pokud chcete k přihlašovacím údajům získat přístup, musíte se „zavrtat“ hluboko do nabídky nastavení vašeho androidového telefonu. To se nyní naštěstí mění.

Google začal vydávat nový systémový update pro Služby Google Play, který umožňuje na domovskou obrazovku androidového telefonu přidat zástupce správce hesel. To však není zdaleka tak jednoduché, jak byste možná očekávali. Je třeba provést následující kroky:

  • Otevřít Nastavení telefonu.
  • Klepnout na možnost Soukromí.
  • Vybrat možnost Automatické vyplňování od Googlu.
  • Klepnout na možnost Hesla. Nyní se objeví přihlašovací údaje uložené ve správci hesel.
  • Klepnout na ikonu nastavení v pravém horním rohu obrazovky.
  • Klepnout na možnost Add shortcut to your home screen (která zatím opravdu není do češtiny přeložena).
  • Výše uvedený krok potvrdit výběrem nabídky Přidat.

Na domovské obrazovce by se nyní měl objevit zástupce vedoucí k heslům. Pokud máte více účtů Googlu, musíte pokaždé, když zástupce použijete, vybrat ten primární. Proč je jeho přidání na domovskou obrazovku tak složité, nevíme (zřejmě je to však proto, že správce hesel není aplikací v pravém slova smyslu), každopádně je dobře, že Google k heslům takto usnadnil přístup.

Související články

Dnes nejčtenější

.