Zavřít reklamu

Na streamovací platformu od Disney jsme čekali dva roky. Konečně dorazila i do České republiky a již si můžeme užívat jejích Hvězdných válek ale i komiksů od Marvelu na jednom místě. Jenže je tu pár detailů. Nabídka Disney+ je sice obsáhlá, ale přece jen by mohla být ještě o něco lepší. 

Samozřejmě jsme neodolali a Disney+ jsme si předplatili. S tím, jak se ale postupně probíráme nabídkou, zjišťujeme pár zákonitostí, které nemusí potěšit úplně každého. Zde tedy najdete jednotlivé sekce platformy s tím, co nabízejí. Hned na úvod je třeba říci, že i když to všechno vypadá pompézně, poměrně lehce se zde ztratíte.

Zásadním neduhem platformy totiž je, že i když zde máte doporučené, nenajdete zde žádné chronologické řazení nově přidávaného obsahu. Snadno tak narazíte na to, že byste se sice chtěli podívat na novinky, ale musíte si je sami najít. Třeba ve středu 22. června zde má premiéru pokračování Doctora Strange. Aplikace na něho ale nijak dopředu neupozorňuje, zároveň si jej také nemůžete přidat do seznamu a třeba mu nastavit automatické stažení, jakmile bude snímek dostupný.

Disney 

Hrané i animované filmy z produkce Disney nabízí letní blockbustery i zajímavé seriály. Z nových filmů zde najdete třeba Expedice: Džungle, Cruellu, či Rychlou rotu. Produkce však zahrnuje i takové hity, jako jsou Piráti z Karibiku, Lovce pokladů, sérii Narnie, Ledové království a mnoho dalšího.

Pixar 

Pixar nepatří mezi ta studia, která by chrlila zástupy titulů. To, co ale produkuje, je obvykle té nejvyšší kvality, a proto také získává četná ocenění za své animované počiny, Oscary nevyjímaje. Zde tak nejdete kompletní obsah od vzniku společnosti, včetně největších hitů, jako je série Toy Story, Auta, Příšerky s.r.o., i mnoho odvozených seriálů. Zajímavá je pak kolekce Pixar v průběhu let, která vás provede postupnou tvorbou studia.

Marvel 

Vesmír Marelu je poměrně rozsáhlý a zde byste tak měli najít všechny jeho součásti. Měli, ale nenajdete. Rozhodně zajímavé je řazení, kdy si můžete tento svět projít chronologicky, tedy ne tak, jak byly jednotlivé počiny natáčeny, ale jak jsou řazeny v čase. Začnete tak Prvním Avengerem a pokračovat budete přes Captain Marvel. Fajn je i řazení podle fází, jenže zde nenajdete nic ze samostatného filmového světa Spider-mana, protože na něho vlastní práva Sony (různé animované seriály zde ale jsou, stejně jako Občanská válka nebo Avengers). Týká se to i série Venom. Ve středu 22. června zde pak má premiéru Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

Star Wars 

Obi-Wan Kenobi je jasným aktuálním hitem. Nechybí ani obě série Mandalorian a Boba Fett. Na Hvězdné války se můžete dívat v libovolném pořadí, ale klidně i chronologicky od první epizody přes Star Wars Story po devátou epizodu. Přítomny jsou i animované seriály, mezi které patří Povstalci, Klonové války nebo Vadná várka. Vše v českém dabingu.

National Geographic 

National Geographic je o dokumentech na různá témata, které vynikají svou kvalitou. Podíváte se tak na dna oceánů i na vrcholky nejvyšších hor, uvidíte Svět očima Jeffa Goldbluma, ale i kuchyni Gordona Ramsaye nebo divočinu s Barem Gryllsem.

Star 

Distribuce platformy Star přináší aktuální filmové hity, jako je Smrt na Nilu, West Side Story, sérii Kings Man, ale i Živí mrtví, Simpsonovi, Jak jsem poznal vaši matku (a otce), American Horror Stories a další tunu obsahu sahající do daleké minulosti. Je zde třeba kompletní série Vetřelce, Smrtonosné pasti a mnoho dalšího. Právě zde ale můžete narazit na lokalizaci, protože třeba takový Komando je dostupný jen s českými titulky.

Disney+ si můžete předplatit zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.