Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Tento souboj se táhne už velmi dlouho. Obě firmy umí vybrat ty nejlepší vlastnosti a prodat je. Avšak globální trh s chytrými telefony je jako živý organismus, se kterým značně zacloumaly poslední události. Propady tržeb byly 11 – 15 %, což možná na chvíli přeruší tento souboj o prvenství v prodeji o produkty.

Tito dva rivalové stojí za více než třetinou všech dosud prodaných telefonů. Svou pozici i přes všechny překážky drží a to jen díky kvalitě a nejnovějším inovacím. Ale tyto hodnoty nejsou jen tak zadarmo a proto musíte počítat s tím, že za mobil dáte i úspory.

Jak si výrobci stojí?

Oba můžeme prohlásit za opravdu schopné. Každoročně dokáží vydat nový model, který pokaždé vyčnívá s parametry nad ostatními. Typické prvky jsou progresivní přístup k displeji, špičkové fotoaparáty, vysoký výkon a kvalitní konstrukční provedení. Samsung ale dává do nabídky modely, které jsou cenově dostupnější. Kromě vlajkových produktů vydává mobily i pouze za pár tisíc korun. A k tomu navíc hodně mobilních telefonů disponuje speciálním ohebným displejem.

Jestli jste uživatelem jednoho nebo druhého, jistě víte, že nejlepší fotomobil je od Applu. Celá nová řada nabízí odladěný operační systém, který dokáže pracovat mnohem lépe než Android. Ale každý výrobek má své mouchy. Proto, i přes jejich dokonalý vzhled a kvalitní fotoaparát, vám nejspíš bude vadit absence určitých vylepšení, která dokáže nabídnout pouze Samsung.

Obrazovka a další dispozice

Samsung jakožto vynikající výrobce obrazovek, vám může přinést mnohem lepší obraz a komfort než kdo jiný. Na rozdíl od Apple si Samsung umí vyrábět displej sám, možná proto bývají i trochu levnější. Proto se Apple musí spoléhat na produkci od jiných výrobců, kteří si také diktují ceny. Pokud už od něj máte nějaký ten telefon, určitě se značky držte.

Pokud máte v lásce spíše otevřenost operačního systému Androidu a jdete cíleně pro rovnováhu mezi poměrem ceny a vybavenosti, zvažte spíše to, že byste sáhli po produktu od firmy Samsung. Ať už se rozhodujete nad modelem nebo mezi společnostmi, rozhodně se vyvarujte příznivcům od obou značek. Jen málokdy vám mohou nabídnout skutečnost a v mnoha případech ani nemají produkty z dané cenové relace. Pak se stane, že porovnáváte jablka a hrušky. A jakmile budete mít vybráno, nezapomeňte jít na srovnání cen a udělejte si průzkum.

iOS nebo Android

iOS

Jde o operační systém, který je určen pro telefony iPhone od Apple. Nejprve jsme se systémem mohli setkat v roce 2007, kdy měl sloužit pouze macOS, což měl být původní iPhone. Později došlo k jeho úpravám, které vedly ke vzniku lepšího systému pro využití do mobilních zařízení. A tak jsme se s ním setkávali čím dál častěji v multimediálních přehrávačích iPod touch a tablet iPad.

Výhody

 • Dlouholetá softwarová podpora
 • Rychle dostupné aktualizace systému
 • Služby iMessage a FaceTime
 • Extrémní důraz na bezpečnost uživatelských dat
 • Dokonalá propojitelnost
 • Nejméně škodlivé aplikace

Android

Android je operační systém, který neustále vyvíjí a zdokonaluje Google, který dnes využívá skoro každý výrobce telefonů. Je označován za takzvaný otevřený operační systém a vládne téměř neomezenými možnostmi pro přizpůsobení.

Výhody

 • Mají možnost pro instalaci aplikací mimo obchod Google Play
 • Nabízí mnohem větší výběr aplikací v Google Play
 • Nabízí otevřenost pro nejrůznější uživatelské úpravy
 • Můžete posílat fotky přes Bluetooth
 • Displej je přizpůsoben k Lock Screenu
 • Je přehlednější i pro méně technicky nadané
 • Disponuje propracovanějším multitaskingem
 • Lepší správa pro ukládané soubory

Jak můžete vidět, oba systémy mají spoustu výhod, ale zároveň disponují i se zápory. Ale pokud si vybíráte telefon, pak si nechte operační systém nakonec a dejte spíše na jiné parametry!

Související články

Dnes nejčtenější

.