Zavřít reklamu

Unikátní krátkou noční parodii na hororovou tematiku natočil na telefon Samsung Galaxy S22 Ultra režisér Matyáš Fára. Využil k tomu funkci nightography, jíž jsou vybaveny všechny chytré telefony řady Galaxy S22 a která umožňuje vytvářet profesionální videa a fotografie i za zhoršených světelných podmínek, plně tak nahradí profesionální kamery. Hlavních rolí se v klipu zhostili neherec Jan Svoboda a Bára Cielecká alias Duhovka, známá česká tatérka.

„Matyáš Fára je mladý nadějný režisér reklamních spotů, který ve své tvorbě kombinuje současné postupy vizuálního vyprávění. Má za sebou reklamy pro značky jako Škoda, Pilsner Urquell, Puma, Vodafone, Jägermeister apod. Kromě toho se probojoval i do finále ADC Young directors. Pro spot jsme ho vybrali kvůli tomu, jak kombinuje vizuální detaily s filmovým vyprávěním a nové technologie,“ říká Martin Marek, ředitel korporátního marketingu společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Spot míří především na mladé uživatele chytrých telefonů z generace Z (narozené od poloviny 90. let do roku 2012), která skutečně rozumí konceptu autentického sebevyjádření a hrdě ho oslavuje. Díky funkci Samsung Nightography můžou vyjádřit své pravé já v kteroukoli denní i noční dobu – aby úplně každý, dokonce i nepochopený upír coby ústřední postava klipu, mohl světu ukázat, jak dynamický a skutečně jedinečný ve skutečnosti je. „Natáčení na mobil pro mě byla úplně nová zkušenost. Nevěděl jsem, co od něho čekat, ale nakonec se prakticky nelišilo od klasického natáčení na kameru,“ říká hlavní propagonista spotu Jan Svoboda.

Natáčení bylo variabilnější a nebyl třeba velký štáb

„K technologickému omezení při natáčení jsme přistoupili jako k zajímavé zkušenosti. Telefon jsme otestovali, zvolili nejefektivnější postup (ruční snímání se stabilizátorem) a naplánovali všechny záběry tak, abychom využili všechny přednosti telefonu,“ popisuje režisér Matyáš Fára. Natáčení na mobilní telefon umožnilo rychlejší variabilitu, a nebyl třeba tak velký kamerový štáb. „Ve finále ale byly postupy stejné jako při natáčení na profesionální kameru,“ konstatuje Matyáš Fára.

„Při natáčení jsme využili kombinaci nativní Samsung aplikace na focení a natáčení s tím, že jsme točili do kodeku H.264,“ popisuje režisér. Štáb tvořilo 35 lidí. Výsledek je hodně srovnatelný s klipy, které se natáčí s finančně nákladným profesionálním technickým vybavením.

Samsung Galaxy S22 Ultra představuje nejvyšší model z letošní řady prémiových smarphonů Galaxy S22 a patří mezi to nejlepší ve světě smartphonů. Profesionální fotoaparát Nightography představuje mobilní fotografickou revoluci. Ostré a jasné snímky tak pořídíte i ve zhoršených světelných podmínkách. Díky obřím snímačům a pixelům měnícím tvar tak budou i noční záběry vždy prosvětlené a ostré. Aplikace Expert RAW umožňuje pořizovat snímky ve formátu RAW a rovnou s nimi pracovat. Upravují se přímo v Galerii, uživatel si je odešle na větší obrazovku kvůli dodatečným úpravám nebo je pohodlně sdílí s dalšími uživateli.

 

Dnes nejčtenější

.