Zavřít reklamu

Herní lootboxy, tedy balíčky herních předmětů s náhodným obsahem, vzbuzují už dlouhou dobu emoce, a to nejen v přísně hráčských kruzích. To, že otevírání takových předmětů hraničí s hazardem, se podařilo úspěšně prosadit například i zákonodárcům v Belgii a Nizozemsku. Tamní anti-hazardní zákony se nyní opět stávají středem pozornosti kvůli kontroverznímu Diablu Immortal.

První mobilní přírůstek v kultovní sérii akčních RPG je podle všeho výbornou hrou a skvělým převedením Diabla na přenosná zařízení. Skvělou hratelnost přitom kazí predátorská monetizace, která za platebními branami skrývá nejmocnější předměty ve hře. Abyste si udělali obrázek, jak moc špatná situace je, youtubový kanál Bellular News spočítal, že k maximálnímu vylepšení vaší postavy byste museli v současně nastaveném systému zaplatit přes těžko uvěřitelných sto tisíc amerických dolarů (v době psaní článku přes 2,3 milionu korun). To by vám mělo přinést jistotu, že vám legendární předměty z náhodných lootboxů vážně vypadnou.

Diablo Immortal se tím pádem vyhnulo zmíněným zemím Beneluxu. Nizozemští a belgičtí hráči si tak hru oficiálně ve svých zemích nemůžou stáhnout. To, jak dlouho zákaz vydrží, je ovšem nejisté. Přestože zákony v obou zemích existují, jejich výklad u soudů není úplně jednoznačný. Stačí se podívat jen na kontroverzi kolem fotbalové hry FIFA 18, kdy po odvolání vydavatelů z EA nizozemský soud rozhodl, že dá lootboxům ve hře nakonec zelenou.

Diablo Immortal v Google Play

Dnes nejčtenější

.