Zavřít reklamu

Už v 19:00 startuje kaynote Applu, která zahajuje jeho vývojářskou konferenci WWDC. Jistotou je představení nových operačních systémů společnosti, které budou pohánět její iPhony, iPady, počítače Mac i hodinky Apple Watch. Očekává se ale také představení nového MacBooku Air. Sledujte představení iOS 16 a dalších systémů Applu živě v češtině pod odkazem níže.

Hlavní keynote nese podtitul „Swiftly approaching“ a přímo odkazuje k programovacímu jazyku Applu. Oproti ostatním událostem společnosti je ta z WWDC tou nejdůležitější, a to i pro všechny majitele daných zařízeních. Ti si totiž nemusí novinky kupovat, aby svá stará železa naučili novým kouskům. Např. u iOS se očekává vylepšení oznámení, aplikace Zprávy a Zdraví, macOS by se měl vizuálně přiblížit k iOS a iPadOS by měl posunout práci v multitaskingu na novou úroveň.

Proč o tom ale na informuje zde, magazínu pro příznivce Samsungu a Androidu? Protože je dobré vědět, co si chystá konkurence, a protože je prostým faktem to, že se systémy vzájemně kopírují. Pokud tedy Apple přijde se skutečně užitečnými novinkami, je dost dobře možné, že se jich dočkáme třeba i v Androidu 14. Není však také vyloučeno, že i iOS 16 bude obsahovat prvky Andoidu, které již dobře známe a pravidelně používáme.

Živé představení iOS 16 a dalších systémů Applu v češtině sledujte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.