Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že divize Samsung Display plánuje skončit s výrobou LCD panelů. Podle starších neoficiálních zpráv měl jejich výrobu ukončit koncem roku 2020, pozdější zprávy se zmiňovaly o loňském roce. Samsung však podle všeho změnil názor, neboť výroba LCD panelů pokračuje dál. Zřejmě tak učinil v souvislosti se zvýšenou poptávkou po nich během koronavirové pandemie. Podle nejnovější zprávy z Jižní Koreje se však korejský obr definitivně rozhodl tento byznys již brzy ukončit.

Podle zprávy zveřejněné webem Korea Times zavře Samsung své továrny na výrobu LCD panelů v červnu. Už prý nechce konkurovat na trhu, kterému dominují levnější panely od čínských a tchajwanských firem. Možná důležitějším důvodem je však to, že LCD panely nezapadají do jeho dlouhodobé vize v segmentu displejů. Společnost se totiž chce v budoucnu soustředit na OLED a QD-OLED displeje.

Pokud je řeč o továrnách Samsungu, jednu takovou v Thajsku postihl požár, konkrétně v provincii Samut Prakan. K požáru bylo přivoláno 20 hasičských vozů, kterým se jej zhruba za hodinu podařilo zlikvidovat. Podle místní policie mohl být jeho příčinou zkrat. Událost se naštěstí obešla bez zranění či úmrtí, došlo však k poškození některých produktů.

Nejedná se o první požár, který postihl zařízení Samsungu. V roce 2017 začalo hořet v továrně divize Samsung SDI v Číně a o tři roky později vypukl požár v domácí továrně na výrobu čipů ve městě Hwasong a také v továrně na výrobu OLED displejů v Asanu.

Související články

Dnes nejčtenější

.