Zavřít reklamu

Abych pravdu řekl, klasické televizní vysílání zapínám posledních pár let už jen na sledování F1. Nutnost přizpůsobit se programu nějaké stanice zkrátka není to, co by mi vyhovovalo a tak dávám přednost streamovacím službám. Když však přišla možnost vyzkoušet Telly s tím, že se mohu dívat na televizní vysílání kdy chci já a ne, kdy zrovna dávají ten či onen pořad, řekl jsem si, proč to nevyzkoušet a proč se při té příležitosti nepodělit o své dojmy i s vámi čtenáři. Pojďte tedy společně se mnou mrknout na to, jak funguje aplikace a služba Telly na Androidu.

Abyste mohli začít sledovat Telly na svém Android zařízení, v mém případě tedy na Xiaomi Mi TV Box, musíte jít nejprve na moje.telly.cz a tam vygenerovat takzvaný párovací kód pro zařízení, které chcete ke sledování použít. Není tedy možné se rovnou přihlásit pomocí loginu, což považuji za mírně diskomfortní, ovšem stejně to děláte jen jednou. Jakmile kód vygenerujete a přihlásíte se ke sledování na vašem zařízení, můžete se pustit do sledování. To vám na první pohled tak trochu vyrazí dech, protože ihned po přihlášení se spustí klasické přehrávání televizního vysílání a vy nemáte šanci rozeznat, zda sledujete klasické vysílání nebo vysílání přes Telly. Já jsem si dokonce nejprve myslel, že se něco stalo a spustila se televize. Vysílání naskočí okamžitě, bez jakéhokoli čekání nebo jakékoli prodlevy.

Můžete samozřejmě přepínat mezi jednotlivými kanály, kterých nabízí Telly při největším balíčku až 100. Jednotlivé pořady lze vracet zpět na začátek, přetáčet nebo si je takzvaně nahrát, respektive uložit pro pozdější sledování. Tato část tedy v podstatě 1:1 připomíná klasické sledování televize přes váš set-top box. Kvalita mi ovšem připadá o poznání lepší, než když jsme po pár letech nyní zapnul klasické vysílání a za to tedy rozhodně palec nahoru pro Telly. Jakmile vás přestane bavit to, co je zrovna v TV, pak máte k dispozici archív, který je velmi zajímavě řazený. Nezáleží totiž na tom, na jaké stanici film nebo seriál vysílali, ale řazení probíhá podle žánrů tak, jak jste zvyklí například ze streamovacích platforem typu HBO nebo Netflix. Chcete se podívat na Sci-Fi, pak stačí přejít do této kategorie a máte k dispozici všechny filmy a seriály ze Sci-fi žánru, bez ohledu na tom, na kterém ze 100 programů zrovna běžely.

Vše je limitováno pouze časem a to konkrétně tak, že máte na zhlédnutí filmu nebo seriálu sedm dní od chvíle, kdy v reálném čase běžel ve vysílání dané stanice. Pokud by vám i to bylo málo, pak si můžete konkrétní pořad uložit a to až na třicet dní, během kterých si jej můžete kdykoli pustiti. Samotná aplikace je velmi jednoduchá a svým rozhraním skutečně nejvíc připomíná streamovací služby s tím, že ji dokáže ovládat úplně každý, kdo umí zapnout klasický televizor a pustit si nějakou stanici. Vše je velmi intuitivní, jednoduché, rychlé a bezproblémové. Já jsem testoval Telly jak na již zmíněné Xiomi Mi TV Box, tak i na své LG OLED 77CX a na obou zařízeních vše běželo bez jakýchkoli problémů. Kvalita pořadů je pak HD, což je dáno tím, že ve vyšším rozlišení nevysílají samotné stanice, ovšem je to opravdové HD, které je ostré, syté a velmi kvalitní i na velkém televizoru. Pokud tedy chcete vyzkoušet Telly, pak ji mohu za sebe jen a jen doporučit. Navíc si ji můžete vyzkoušt na 14 dní sami a to přímo zde.

Telly si můžete zdarma vyzkoušet na 14 dní přímo zde.

Dnes nejčtenější

.