Zavřít reklamu

Všichni jsme to zažili. E-maily se nám hromadí ve schránce a žádný z nich se nezdá být vlastně ani nijak důležitý. Naštěstí je zde funkce, která vám usnadní udržování své schránky v „zero inbox“ stavu. Jak se odhlásit z reklamních e-mailů v Gmailu totiž není složité, protože k tomu stačí pár klepnutí do displeje. 

Obvykle máme tendenci rušit odběry zbytečných e-mailů tak, že je otevřeme, přejdeme rovnou na jejich konec a stiskneme „Odhlásit“. To je sice osvědčený způsob, ale někdy může být trochu neintuitivní. Hlavním úkolem marketingové společnosti je udržet si potenciální klienty. Problém, kterému čelí, je, že pokud se odhlásíte, společnost přichází o možné zakázky. To je důvod, proč bývá stránka pro odhlášení z odběru newsletterů často zmatená, a snaží se, abyste si svůj „odchod“ ještě rozmysleli.

Google ale v Gmailu zavedl možnost se z veškerého marketingového šumu pohodlně odhlásit, aniž byste k tomu museli hledat malým písmem psané odkazy. Po stisknutí tlačítka pro odhlášení z odběru v Gmailu vám tak již nebudou chodit e-maily od dané společnosti. Nejde tak ale dělat hromadně a odběr musíte odhlásit pro každý e-mail zvlášť. Musíte tak také udělat v aplikaci ve svém telefonu, protože webový Gmail toto neumí. 

Jak se odhlásit z e-mailů v Gmailu 

  • Otevřete aplikaci Gmailu. 
  • Najděte marketingový nebo propagační e-mail, z jehož odběru se chcete odhlásit. 
  • Otevřete e-mail. 
  • Vpravo nahoře zvolte nabídku tří teček. 
  • Zde vyberte Odhlásit odběr. 
  • Potvrďte svou volbu klepnutím na Odhlásit odběr. 

Jakmile tak uděláte, máte ještě možnost nahlásit zprávu jako spam. Pokud z dané adresy máte ve schránce jakékoli starší e-maily, tak se vám nesmažou. Tento postup jen zajistí to, že už nebudou přicházet žádné nové. 

Související články

Dnes nejčtenější

.