Zavřít reklamu

Podle nové studie společnosti MoneyTransfers.com se v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně zvýšila aktivita uživatelů aplikace WhatsApp. Uvádí totiž, že se angažovanost uživatelů aplikace pro zasílání zpráv vlastněné společností Meta zvýšila o vysokých 41 %. 

Tento růst je z velké části způsoben obrovským objemem „výkonných uživatelů“, kteří platformu používají každý den. Studie ukazuje, že tato klasifikace uživatelů představuje 55 % průměrného měsíčního počtu uživatelů platformy. Velkou měrou se na tom podíleli uživatelé ve věku 18 až 34 let, kteří více využívají i aplikace Facebook nebo Instagram (obě vlastněné společností Meta).

Svou roli mohl v tomto nárůstu sehrát i Rusko-ukrajinský konflikt, protože lidé používají aplikaci k bezpečné komunikaci o poznání častěji, než tomu bylo dosud. V souvislosti s tím rostl třeba i Telegram a to o 15,5 %, nebo Line. Tuto platformu v prvním čtvrtletí roku 2022 využívalo 45 % uživatelů MAU (monthly average users), což je značný nárůst oproti 35 % v předchozím čtvrtletí. Messenger dosáhl na 16,4 % MAU, což je také nárůst oproti 12 % dosažených ve stejném období loňského roku.

Podle průzkumu mají v současné době největší podíl na trhu ve Spojených státech WhatsApp a Messenger. V důsledku toho se aplikace společnosti Meta v daném období podílely na jejich používání ze 78 %. I tak ale čelí Meta rostoucí konkurenci ze strany dalších sociálních platforem, právě jako je Telegram. Za poslední dva roky získaly konkurenční aplikace 22% podíl na trhu, přičemž v 1. čtvrtletí 2020 to bylo jen 14 %. 

Proto také Meta v posledních měsících usilovně pracuje na tom, aby uživatelům WhatsAppu poskytla užitečné nové funkce. Patří mezi ně spuštění Komunity, která sdružuje různé skupiny pod jednou střechou, reakce na emoji a větší limit pro sdílení souborů.

Související články

Dnes nejčtenější

.