Zavřít reklamu

Dnešní mobilní zařízení jsou natolik chytrá, že s počítačem umí komunikovat skrze Bluetooth, Wi-Fi a cloudové služby tak, že se použití kabelu dokážete docela dobře vyhnout. Najdou se ale přece jen situace, kdy se vám hodí, jak připojit mobil k PC přes USB vědět. Je tomu třeba při přetahování fotek, nebo pokud si chcete do paměti zařízení či na jeho paměťovou kartu nahrát novou hudbu. Při použití kabelu jsou takové procesy samozřejmě rychlejší.

Propojení mobilu s počítačem skrze kabel je vlastně velice jednoduchým krokem, který má výhodu v tom, že nemusíte nic nastavovat ani aktivovat. Datový kabel je navíc pořád součástí balení i nových telefonů, takže jej najdete přímo v jeho krabičce. Pokud jej nemáte, není problém si jej za pár korun dokoupit. Může se ale lišit svými koncovkami, kdy na jedné straně bude typicky obsahovat USB-A nebo USB-C a na druhé straně, tedy té, kterou připojíte do mobilního telefonu, microUSB, USB-C nebo Lightning, který využívají výhradně telefony iPhone.

Jakmile telefon k PC s Windows připojíte, obvykle se vám ohlásí jako nové zařízení. Na telefonu se tím pak zobrazí volba, zda chcete využít nabíjení nebo jen přenos souborů a fotografií. Dialogy se samozřejmě liší podle toho, jaký telefon, jakého výrobce a s jakým systémem Android používáte. Druhá možnost jej v PC otevře jako další zařízení, takže zde můžete pracovat klasickým způsobem, jak pracujete se složky a soubory ve svém počítači – můžete je tedy vytvářet, mazat, kopírovat atd. 

Datové kabely koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.