Zavřít reklamu

Samsung v tichosti představil nový smartphone nižší třídy Galaxy M13. Láká především na velký displej a baterii, stejně jako 50MPx hlavní fotoaparát.

Galaxy M13 dostal do vínku IPS LCD displej s velikostí 6,6 palců, rozlišením FHD+, kapkovitým výřezem a poměrně výrazným spodním rámečkem. Pohání jej čipset Exynos 850, kterému sekundují 4 GB operační a 64 nebo 128 GB interní paměti.

Zadní fotoaparát disponuje rozlišením 50, 5 a 2 MPx, přičemž hlavní má světelnost objektivu f/1.8, druhým je „širokáč“ s clonou f/2.2 a třetím hloubkový senzor s clonou f/2.4. Selfie kamerka má rozlišení 8 MPx. Součástí výbavy je do zapínacího tlačítka zabudovaná čtečka otisků prstů, NFC a 3,5mm jack. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 15W rychlé nabíjení. O softwarový chod telefonu se stará Android 12 s nadstavbou One UI Core 4.1.

Galaxy M13 se bude nabízet ve světle modré, tmavě zelené a do oranžova laděné měděné barvě a bude dostupný i v Evropě. Jeho cenu Samsung zatím nezveřejnil. Jak z minulých úniků vyplývá, telefon bude mít 5G verzi, která by mohla být představena již brzy.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.