Zavřít reklamu

Ruská invaze na Ukrajinu trvá již více než tři měsíce. I když Ukrajina ve válce zaznamenala velké ztráty, zatím se jí daří své území bránit. Významným prvkem v ní je i boj proti dezinformacím, aby se zajistilo, že lidé v zemi i mimo ni budou informováni o tom, co se v ní skutečně děje. Jednou ze společností, které Ukrajině v tomto pomáhají, je Google, který za své úsilí nyní získal první ukrajinskou „cenu za mír“.

Zprávu potvrdil viceprezident Googlu pro vládní záležitosti a veřejnou politiku Karan Bhatia. Cenu převzal od ukrajinského místopředsedy vlády Mychajla Fedorova (zastupujícího prezidenta Volodymyra Zelenského). Americký technologický gigant byl oceněn plaketou s barvami ukrajinské barvy a logem Googlu. V textu na plaketě stojí: „Jménem ukrajinského lidu s vděčností za pomoc během tohoto klíčového okamžiku v historii našeho národa.“

Google Ukrajině během války pomohl opravdu hodně a činí tak stále. Například ve svém prohlížeči zřídil centrum, které poskytuje přesné informace uživatelům hledajícím novinky o tamní válečné situaci. V tomto ohledu výrazně pomohla i služba Zprávy Google.

Společnost kromě toho v zemi spustila výstrahy před nálety a ostřelováním a pomáhá ji chránit před (nejen ruskými) kyberútoky. A konečně, pomáhá vybrat pro Ukrajinu peníze, které jdou na pomoc lidem vysídleným v důsledku války.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.