Zavřít reklamu

Možná o tom ani nevíte, ale zařízení Samsung nabízejí zajímavou funkci zvanou Tísňový režim. Ten kombinuje nejen zjednodušené prostředí, jisté bezpečnostní funkce ale snaží se zamezit tomu, aby vašemu zařízení došla energie. Vy s ním tak můžete pořád pracovat, ale režim se snaží klást na baterii jen minimální nároky. 

Tísňový režim nabízí vlastní rozhraní. Domovská obrazovka bude kvůli úspoře energie baterie změněna na Tmavý režim, sníží se jas displeje, sníží se snímková jeho rychlost, pokud je vyšší než 60 Hz, zůstane vám možnost používat Zprávy, Kontakty a Tísňové hovory, ale ostatní funkce se patřičně omezí. Pořád ale také budete mít přístup k webovému prohlížeči. Tato funkce tedy pomáhá zajistit delší výdrž baterie, přičemž zasílá informace o vaší poloze na zvolený kontakt. Toto ale snadno obejdete tím, že kontakt nezvolíte.

Jak aktivovat Tísňový režim 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Bezpečnost a nouzové situace. 
  • Klepněte na Tísňový režim. 
  • Přepněte přepínač na Zapnuto. 
  • Odsouhlaste smluvní podmínky. 

Následně se aktivuje Tísňový režim, což bude chvíli trvat, protože se mu musí upravit rozhraní. Tísňový režim vám umožní používat Telefon, sdílet svou polohu, nebo prohlížet web v aplikaci Internet Samsungu. Máte zde i nabídky, jako je Baterka pro aktivaci svítilny nebo Tísňový alarm. Všimněte si, že vpravo nahoře vidíte také čas, který ukazuje odhadovanou výdrž baterie. V našem případě čas při kapacitě nabití baterie na 76 % poskočil z 1 dne a 12 hodin (podle informace z Péče o baterii a zařízení) na 6 dní a 4 hodiny. Přes nabídku tří teček vpravo nahoře můžete režim deaktivovat. Můžete zde také upravit pořadí ikon nebo jít do omezeného Nastavení rozhraní.

To vám zde poskytne přístup k Wi-Fi sítím, připojení Bluetooth, můžete zde aktivovat režim Letadlo, spravovat mobilní sítě a Umístění. Lze zde ale také upravovat hlasitost, jas displeje nebo využít různého Usnadnění. Tísňový režim můžete aktivovat i dlouhým podržením vypínacího tlačítka, kde místo Vypnout nebo Restartování zvolíte právě i Tísňový režim.

Související články

Dnes nejčtenější

.