Zavřít reklamu

Zakladatel Microsoftu Bill Gates se minulý týden zúčastnil akce Reddit AMA (Ask Me Anything), v rámci níž mimo jiné prozradil, jaký používá telefon. A pro mnohé to možná bylo překvapení.

Gates odhalil, že používá androidový telefon s velkým displejem, ale není to Surface Duo, který Microsoft vyrábí, nýbrž ohebný telefon Samsungu Galaxy Z Fold3. Někdejší nejbohatší člověk planety vysvětlil, že jej používá proto, že mu dokáže posloužit jako přenosný počítač. Bez jakýchkoli podrobností doplnil, že zkouší i jiné smartphony.

V minulosti se Gates nechal slyšet, že používá telefony s Androidem, nikdy však nespecifikoval, jaký konkrétní model preferuje. V rozhovoru na sociální sítí Clubhouse loni uvedl, že Android je flexibilnější než iOS, a vyzdvihl, že někteří výrobci androidových smartphonů na svá zařízení předinstalovávají software Microsoftu (mezi které právě Samsung patří).

Je ironií, že Gates nepoužívá Surface Duo, které má mnoho stejných cílů jako „skládačka“ korejského obra. Má dva vnitřní displeje na pantu, které jsou navrženy tak, aby uživateli poskytly více prostoru pro aplikace a zvýšily jeho produktivitu. Možná se bývalý šéf Microsoftu rozhodl pro třetí Fold proto, že chtěl lepší fotoaparát, vypilovanější software a včasné aktualizace, což je něco, co Surface Duo nabídnout nemůže.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.