Zavřít reklamu

Globálně populární videoplatforma YouTube přišla s novou funkcí, která uživateli umožní skočit přímo na nejlepší část videa. Konkrétně jde o překryvný graf umístěný nad ukazatelem průběhu videa, který ukazuje, kde předchozí diváci strávili nejvíce času. Čím vyšší vrchol grafu, tím více byla daná sekce videa znovu přehrána.

Pokud není význam grafu jasný, ukázkový obrázek na stránce komunity YouTube ukazuje „nejpřehrávanější“ náhled s konkrétním časem. Díky tomu by mělo být snadné „rychle najít a sledovat tyto okamžiky“ bez nutnosti přeskakovat video v pětisekundových intervalech.

I když tato funkce byla představena dnes, zatím podle všeho není dostupná ani na mobilní, ani webové verzi. Lze však očekávat, že zpřístupněna bude co nevidět. Bude také zajímavé sledovat, jak na novou funkci zareagují tvůrci videí, protože ta v podstatě vybízí diváky, aby většinu přehrávaného obsahu přeskakovali. To by mohlo youtubery finančně poškodit, protože diváci by zároveň přeskakovali reklamní pauzy.

Google tuto funkci dříve testoval v rámci předplatného YouTube Premium. Oznámení také láká na „novou experimentální funkci“, která „vyhledá přesný moment ve videu, který chcete sledovat“. Tato funkce se má jako první dostat k prémiovým uživatelům.

Související články

Dnes nejčtenější

.