Zavřít reklamu

Operační systém Android je velice variabilní a díky jeho nadstavbám, které mu přidávají různí výrobci, je také hodně jiný podle toho, na jakém zařízení jej používáte. Samsung dává svým smartphonům nadstavbu One UI, která v mnohém čistou verzi překonává. Můžete si třeba zapnout funkci, která vám umožní udělat screenshot na Samsungu gestem své ruky.

Můžete si chtít uložit nějakou informaci, podělit se s někým o obsah webu, aniž byste posílali odkaz, screenshot můžete i anotovat a doplnit ho poznámkami. Postup jeho tvorby je standardizovaný a spoléhá se především na stisk tlačítka napájení a tlačítka snížení hlasitosti. Je zde ale ještě minimálně jedna varianta, a to za pomoci gesta.

Jak udělat screenshot na Samsungu gestem přejetí dlaně 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Rozšířené funkce. 
  • Klepněte na Pohyby a gesta. 
  • Zde zapněte možnost Dlaní uložit obrazovku. 

Následně už jen otevřete takový obsah, který si chcete uložit a položte ruku svisle na pravý nebo levý okraj obrazovky. Následně s ní jedním pohybem přejeďte přes displej na druhou jeho stranu tak, aby hřbet ruky pořád zůstal v kontaktu s displejem. Poté vám obrazovka problikne a snímek se uloží. Samozřejmě se vám zde zobrazí i možnost jeho přímého sdílení nebo editace. 

Související články

Dnes nejčtenější

.