Zavřít reklamu

S tím, jak neustále ženou moderní technologie kupředu, vyvíjí se i jejich operační systém tak, aby z nich dokázal vymačkat maximum. Nové verze systémů ale můžete dostat i na starší zařízení. V tomto ohledu je Samsung opravdu vstřícný, protože novým strojům garantuje 4 roky aktualizací systému a 5 let zabezpečení. Zde tedy najdete to, jak přejít na nový Android. 

Je nutné říci, že podpora ze strany Samsungu je skutečně příkladná, protože za 4 roky obvykle stejně už většina uživatelů své zařízení obmění, takže právě tento časový úsek vlastně zabezpečuje stálý chod na nejnovějším systému. Tak daleko dokonce není ani Google s jeho telefony Pixel, kdy jim garantuje 3 roky aktualizací systému, a to přitom vyvíjí jak hardware, tak software.

Samsung uvolňuje aktualizace operačního sytému postupně. Aktuálně je nejnovější verzí Android 12 s nadstavbou společnosti One UI 4.1. Android 13 s One UI 5.0 by měl být k dispozici až na podzim letošního roku. Ne na všechna zařízení se novinky dostávají hned, takže i když je tu s námi Android 12 již od podzimu loňského roku, některé modely se ho dočkávají až nyní. Ostatně každý týden vám přinášíme článek o tom, jaké modely dostávají jakou aktualizaci. Pokud vás pak zajímá, které modely dostanou i aktualizaci na Android 13, tak jsme o nich psali v samostatném článku.

Jak přejít na nový Android s telefonem Samsung 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zde sjeďte úplně dolů. 
  • Klepněte na Aktualizace softwaru. 
  • Vyberte Stáhnout a instalovat. 
  • Po chvilce hledání se dozvíte, zda používáte aktuální systém, nebo je pro vaše zařízení dostupná nějaká aktualizace. 
  • Pokud je tomu tak, můžete ji zde přímo stáhnout a nainstalovat. 

Jestliže chcete celý proces zrychlit, můžete si v nabídce Aktualizace softwaru také zapnout možnost Automaticky stahovat přes Wi-Fi. Jakmile tedy bude následně nějaká aktualizace k dispozici, automaticky se bez čekání na potvrzení stáhne do zařízení, čímž poté šetří čas. Nabídka Poslední aktualizace vám zde pak ukáže, kdy byla ta poslední nainstalována a co přinesla za novinky.

Zajímá-li vás, jakou verzi operačního systému a jeho nadstavbu vlastně používáte, můžete to také poměrně jednoduše zjistit. Jděte opět do Nastavení, kde sjeďte úplně dolů a zvolte nabídku O telefonu. Zde pak klepněte na volbu Informace o softwaru. 

Dnes nejčtenější

.