Zavřít reklamu

Populární navigační aplikace Android Auto začala dostávat novou aktualizaci, která je tentokrát zaměřená na vyvíjející se povahu dotykových displejů vozidel. Google uvedl, že nový displej s rozděleným obrazem bude nyní standardem pro všechny uživatele a umožní jim přístup ke klíčovým funkcím jako navigace, přehrávač médií a zprávy. Dříve byla rozdělená obrazovka dostupná pouze majitelům vybraných aut.

Android Auto se také přizpůsobí jakémukoli typu dotykového displeje bez ohledu na jeho velikost. Výrobci aut začínají být v této oblasti kreativní a do svých vozidel instalují vše od velkých obrazovek na šířku či výšku až po dlouhé vertikální displeje ve tvaru „surfovacích prken“. Google říká, že Android Auto se všem těmto typům obrazovek bez problémů přizpůsobí.

S tím, jak se displeje ve vozidlech zvětšují, roste také pravděpodobnost, že budou řidiče rozptylovat. Nedávná studie divize americké Národní akademie věd, inženýrství a medicíny TRB (Transportation Research Board) zjistila, že řidiči, již si vybírají hudbu pomocí Android Auto či CarPlay mají pomalejší reakční časy než ti, kteří jsou „sjetí“ marihuanou. Google se snaží tento problém již nějakou dobu řešit, zatím však nedospěl k definitivnímu řešení. Nová aktualizace kromě toho přináší i možnost reagovat na textové zprávy standardizovanými odpověďmi, které lze odeslat jedním klepnutím.

Související články

Dnes nejčtenější

.