Zavřít reklamu

Jak informovalo ČTK, sítěmi českých mobilních operátorů se šíří skrze MMS a SMS nebezpečný malware Flubot postihující telefony s operačním systémem Android. Vypadá jako zmeškaná hlasová zpráva s odkazem k instalování aplikace, která ale následně začne rozesílat další.

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí během středečního dne zaznamenali tuzemští operátoři na stovky tisíc těchto zpráv. Ty vzbuzují dojem hlasového vzkazu čekajícího ve schránce. Samozřejmě k jeho poslechu musíte kliknout na odkaz. Na žádný tedy určitě neklikejte a pokud, rozhodně si nestahujte žádnou aplikaci, na kterou vás přesměruje.

Pokud vám taková zpráva přišla, raději ji ihned smažte. Tento virus se přitom Evropou šířil už před rokem, avšak to měl podoby zprávy ke sledování zásilky. Ta se tvářila jako od dopravní společnosti, která vám doručuje balíček. Následně nainstalovaná aplikace však mohla ovládnout telefon uživatele a mohla bez jeho vědomí odesílat osobní údaje. Jasné doporučení tedy je, neinstalujte si do zařízení aplikace z jiných zdrojů, než je Google Play nebo Galaxy Store. 

Dnes nejčtenější

.